Interaktywne centrum odkrywania historii Polski i Polaków - HistoryLand Kraków

HistoryLand

Interaktywne centrum

Wyjątkowa podróż przez historię

Przenieś się w samo serce wydarzeń i poznaj dzieje naszego kraju w sposób, jakiego dotychczas nie znałeś. W HistoryLandzie dzięki makietom zbudowanym z klocków LEGO® i innowacyjnym, interaktywnym rozwiązaniom staniesz się częścią przeżywanej historii, która poruszy wszystkie Twoje zmysły!

Poznaj HistoryLand

Ucz się, baw i odkrywaj

Ucz się, baw i odkrywaj

Czeka na Ciebie podróż jedyna w swoim rodzaju! W HistoryLandzie odkryjesz, jak to jest uczyć się historii przez zabawę w otoczeniu ponad miliona klocków LEGO®.

Odkryj więcej

Interaktywna podróż dla każdego

Interaktywna podróż dla każdego

HistoryLand to unikatowe połączenie pobudzających zmysły rozwiązań technologicznych pasji do makieciarstwa, klocków LEGO® i historii.

Odkryj więcej

MAKIETY

Emocjonująca historia

Ponad milion klocków

Czy widziałeś już nasze niezwykłe makiety? Sprawdź, jak wyglądają odtworzone z ponad miliona klocków LEGO® niezwykłe zabytki i wielkie bitwy. Obejrzyj film, a później zobacz to na żywo w HistoryLandzie!

Aktualności

Bądź na bieżąco

LEGO Architecture i Historyland – zabytki Krakowa, Europy i świata z klocków

Różnorodność zestawów Lego może przyprawić o zawrót głowy. Klocki obecne na rynku już od kilkudziesięciu lat bezustannie rozpalają wyobraźnię zarówno najmłodszych, jak i dorosłych. Wszystko za sprawą mnogości podejmowanych tematów – najmniejsze dzieci mogą bawić się specjalną odmianą Duplo z Kubusiem Puchatkiem, dla chłopców produkuje się zestawy z superbohaterami, ninja czy postaciami z „Gwiezdnych Wojen”, Czytaj całość "LEGO Architecture i Historyland – zabytki Krakowa, Europy i świata z klocków"

Czytaj całość

Interaktywne centrum

HistoryLand

Gotowy do drogi?

Wyrusz w interaktywną podróż przez dzieje Polski i Polaków już dzisiaj! Zobacz makiety zbudowane z klocków LEGO® i poczuj historię całym sobą. Jak zacząć? To bardzo proste – wystarczy, że… kupisz bilety, a wrota HistoryLandu staną przed Tobą otworem!

Kup bilety

Piszą o nas

Jak zachęcić uczniów do nauki historii?

Historia to dziedzina, która daje nauczycielom szerokie pole do popisu. Podróż przez dzieje – od tych najstarszych, przez mroczne średniowiecze i kolorowy barok, po najnowsze wydarzenia – jest okazją do zorganizowania fantastycznych i wywołujących wypieki na twarzy lekcji. Nie zawsze jednak muszą się one odbywać w klasycznej formie. Poniżej kilka propozycji, które mogą zachęcić uczniów do pogłębiania wiedzy na temat przeszłości i uzupełnić zajęcia z historii na każdym etapie edukacji. Czytaj całość "Jak zachęcić uczniów do nauki historii?"

3 miejsca, które warto zwiedzić w Krakowie w czasie jednodniowej wycieczki

Kraków co roku odwiedzają miliony turystów. Większość z nich decyduje się na zostanie w stolicy Małopolski co najmniej przez kilka dni. Nic w tym dziwnego – w końcu w tym mieście jest co oglądać. Niemniej jednak wielu zwiedzających może pozwolić sobie na pobyt w Krakowie tylko przez jeden dzień. Nie oznacza to, że należy ograniczać się tylko do obiadu w centrum. Poniżej prezentujemy 3 miejsca, które można odwiedzić w czasie krótkiej wycieczki. Czytaj całość "3 miejsca, które warto zwiedzić w Krakowie w czasie jednodniowej wycieczki"

HistoryLand – nowa atrakcja dla dzieci w Krakowie

Pod koniec września w budynku dawnego Dworca PKP w stolicy Małopolski otworzono HistoryLand, czyli interaktywne centrum odkrywania historii Polski i Polaków. W tym unikalnym miejscu można nie tylko dowiedzieć się więcej na temat dziejów kraju, ale także poczuć się jak jeden z uczestników zamierzchłych wydarzeń. A wszystko dzięki audiowizualnym i dźwiękowym rozwiązaniom technologicznym, które sprawiają, że HistoryLand to świetna atrakcja dla dzieci w Krakowie. Czytaj całość "HistoryLand – nowa atrakcja dla dzieci w Krakowie"

3 powody, dla których warto zorganizować wycieczkę szkolną do Krakowa

Spora grupa uczniów sceptycznie podchodzi do organizowanych przez szkoły wycieczek. Powód najczęściej jest jeden – mało atrakcyjny program wypadu. Szkoda, bo wyjazdy do takich miast jak Warszawa czy Kraków mają ogromną wartość edukacyjną. Planujesz odwiedzić z klasą to drugie? Sprawdź, jak w pełni wykorzystać potencjał stolicy Małopolski i poznaj 3 powody, dla których warto zabrać uczniów właśnie tam. Czytaj całość "3 powody, dla których warto zorganizować wycieczkę szkolną do Krakowa"

3 powody, dla których warto przyjechać do Krakowa jesienią

Coraz więcej Polaków decyduje się na wakacje jesienią. W tym czasie popularnością cieszą się przede wszystkim polskie góry – Karkonosze i Tatry – ale w październiku i listopadzie warto też wybierać miasta. Jednym z tych, które jesienią jest równie piękne jak wiosną czy latem jest Kraków. Poniżej 3 powody, dla których warto przyjechać do stolicy Małopolski jesienią. Czytaj całość "3 powody, dla których warto przyjechać do Krakowa jesienią"

5 ciekawych miejsc w Krakowie

Atrakcje Krakowa to nie tylko Wawel, Sukiennice i Kościół Mariacki. W tajemniczych zakamarkach miasta czają się miejsca, które z pewnością powinny znaleźć się na liście „do zwiedzenia”. Wśród nich coś dla siebie znajdą nie tylko wielbiciele spacerów, ale także poznawania historii oraz dobrej zabawy. Czytaj całość "5 ciekawych miejsc w Krakowie"

Bilety