Myślałeś kiedyś o tym, czym jest historia?

W HistoryLandzie to doświadczenie, które po prostu musisz przeżyć. To opowieść, od której nie będziesz mógł się oderwać. To także makiety zbudowane z ponad miliona klocków LEGO®, niesamowite pokazy i interaktywne zabawy. HistoryLand to miejsce, które odkryjesz w samym sercu Krakowa.

W HistoryLandzie historia to emocje, które poczujesz w wyjątkowy sposób

W naszym centrum przeniesiesz się w samo serce bitwy pod Grunwaldem. Usłyszysz szarżę wojsk, a ledwie kilka minut później będziesz już zupełnie gdzieś indziej. Staniesz za sterem okrętu wojennego pod Oliwą i poczujesz na twarzy morską bryzę. Albo spojrzysz z lotu ptaka na klasztor na Jasnej Górze. Znasz te wydarzenia i miejsca ze szkolnych podręczników? W HistoryLandzie poczujesz emocje podobne do tych, które towarzyszyły ich uczestnikom! Już wiesz, że przeszłość Polski i Polaków jest pełna niesamowitych momentów. Dlatego zabierzemy Cię w interaktywną podróż, w czasie której odkryjesz historię naszego kraju wszystkimi zmysłami. Czeka Cię tu ekscytująca wyprawa przez dzieje Polski i Polaków, od osady w Biskupinie przez heroiczną obronę Westerplatte po krakowskie Sukiennice. To będzie wyjątkowa przygoda!

Stań się uczestnikiem, nie tylko obserwatorem

W HistoryLandzie spotykają się edukacja, zabawa i nowoczesne technologie. Nasze zbudowane z klocków LEGO® makiety ożywają. Wirtualna rzeczywistość i wielowymiarowe pokazy poruszą Twoje zmysły i przeniosą Cię w sam środek historycznych wydarzeń. Manualne zagadki rozbudzą Twoją wyobraźnię i zmobilizują szare komórki. Wszystko to sprawi, że staniesz się aktywnym uczestnikiem podróży przez dzieje Polski i Polaków. Otwórz się na niesamowitą historię i ruszaj z nami!

Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide

10 kroków przez historię Polski i Polaków

W HistoryLandzie będą towarzyszyć Ci liczne interaktywne atrakcje i 10 makiet zbudowanych z ponad miliona klocków LEGO®. U nas poznasz tak niezwykłe miejsca i wydarzenia jak osada w Biskupinie, Drzwi Gnieźnieńskie, bitwa pod Grunwaldem, klasztor na Jasnej Górze, bitwa pod Oliwą, obrona Westerplatte, bitwa pod Monte Cassino, Stocznia Gdańska, katedra na Wawelu i krakowskie Sukiennice!

O HistoryLandzie

HistoryLand to interaktywna podróż przez historię Polski i Polaków. Zaczniesz ją od osady w Biskupinie. Ujrzysz palisadę tego grodu zbudowaną z klocków LEGO®, poznasz obyczaje ludzi, którzy w nim żyli, a także odkryjesz najstarszą na świecie mapę nieba. Następnie przystaniesz na moment przy Drzwiach Gnieźnieńskich, na których uwieczniono tragiczne losy św. Wojciecha. By oddać ich detale, w odróżnieniu od innych naszych makiet, zbudowaliśmy je w skali 1:1. Czy wiesz, kiedy powstały te wrota i kto je zbudował? Na szczęście nie będziesz się nad tym długo głowił. W HistoryLandzie czekają na Ciebie także pola Grunwaldu, gdzie staniesz w szeregu z innymi żołnierzami i przeniesiesz się w samo serce jednej z największych średniowiecznych bitew. Zobaczysz na własne oczy, jak makieta ożywa, a polskie wojska nieustraszenie szarżują w stronę wroga. Nie będziesz jednak mieć czasu na świętowanie zwycięstwa nad Zakonem Krzyżackim, bo wezwie Cię morze! W dalszą drogę ruszysz na pokładzie okrętu Święty Jerzy, gdzie chwycisz za ster i staniesz się prawdziwym wilkiem morskim. Stoczysz walkę ze szwedzką flotą pod Oliwą i zobaczysz, dlaczego „słońce zaszło w południe”. Już chwilę później będziesz z powrotem na lądzie. Musisz przecież przygotować się do podboju Monte Cassino. Może spotkasz niedźwiedzia Wojtka, który dzielnie walczył u boku polskich artylerzystów? Przekonasz się też, że widok płonącego nocą klasztoru jest równie piękny, co przerażający. Odsapnij chwilę. To dopiero początek Twojej podróży i odkrywania HistoryLandu.

Interaktywność

Interakcje sprawiają, że zapamiętujesz nie tylko słowa i fakty, lecz także wrażenia, emocje i doznania, które towarzyszą zdobywaniu wiedzy. Dlaczego? Bo angażujesz wszystkie swoje zmysły – wzrok, słuch, węch, dotyk, a nawet smak. Dzięki temu uczysz się efektywnie, a zarazem w przyjemny, dynamiczny sposób. Dlatego w HistoryLandzie stajesz się uczestnikiem każdego wydarzenia, a interaktywność towarzyszy Ci na każdym kroku – w postaci manualnych zabaw, multimedialnych animacji czy elektronicznych gadżetów. Znajdziesz ją poznając historię heroicznych obrońców Westerplatte, a także sterując dźwigiem przy Stoczni Gdańskiej. Dzięki interaktywności przeniesiesz się również na pola bitew i będziesz poznawał zabytki i słynne budowle z innej perspektywy przy pomocy gogli VR. Poczujesz na twarzy morską bryzę i ujrzysz klasztor na Jasnej Górze z lotu ptaka. A to tylko kilka z wielu przykładów atrakcji, które czekają na Ciebie w HistoryLandzie.

Dlaczego klocki LEGO®?

W małej miejscowości Billund w Danii w 1932 roku powstał rodzinny warsztat rzemieślniczy. Jego założyciel Oleg Kirk nie spodziewał się wtedy, że zrewolucjonizuje globalny rynek zabawek. Dzisiaj stworzone przez niego klocki LEGO® rozbudzają kreatywność i pomysłowość ludzi na całym świecie. Dają natchnienie młodszym i starszym, są nawet obecne w sztuce. Łączą pokolenia, bawią i uczą niezależnie od tego, skąd jesteś, co robisz i jakim językiem władasz. Nas zainspirowały do stworzenia HistoryLandu – interaktywnego centrum odkrywania historii Polski i Polaków. Przedstawiamy tutaj najważniejsze wydarzenia i budowle z dziejów naszego kraju w formie niezwykłych makiet, zbudowanych w skali 1:50 (a w przypadku Drzwi Gnieźnieńskich nawet 1:1!). To właśnie dzięki potencjałowi, który drzemie w klockach LEGO®, zdecydowaliśmy, że będą one głównym budulcem HistoryLandu.

LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO®. HistoryLand nie jest sponsorowany, autoryzowany ani wspierany przez Grupę LEGO®.

Dla dużych i małych

W HistoryLandzie historia łączy pokolenia i buduje mosty między młodszymi a starszymi. Właśnie tutaj dzieci wraz z rodzicami wyruszą w podróż, w czasie której odkryją wspólnie dzieje Polski i Polaków. Dorośli poznają wiele nowych, interesujących faktów i ciekawostek, a najmłodszych zachwycą niezwykłe, multimedialne pokazy i interaktywne makiety. Za ich pomocą wyjaśnimy dzieciom pochodzenie naszej kultury i opowiemy o kluczowych i heroicznych momentach w historii Polski. Lecz HistoryLand to również świetne miejsce na wypad z przyjaciółmi! Razem zagracie hejnał mariacki, zmierzycie się z wawelskim smokiem i będziecie sterować dźwigiem przy Stoczni Gdańskiej. Wszystko to sprawi, że podróż przez HistoryLand stanie się niesamowitym wydarzeniem, a wspólne poznawanie historii naszego kraju zacieśni więzy i będzie wspaniałym wspomnieniem, które po prostu trzeba powtórzyć!

Interaktywna historia Polski i Polaków

Miasto królów

Przy wyborze siedziby HistoryLandu bardzo ważna była dla nas wartość historyczna lokacji. Czy istnieje więc lepsze miejsce niż miasto królów? To właśnie tutaj, w samym sercu Krakowa, a dokładnie w starym dworcu PKP, zabierzemy Cię w interaktywną podróż przez dzieje Polski i Polaków.

Ponad milion klocków

Klocki LEGO® bawią, inspirują i łączą pokolenia, są obecne w sztuce i stanowią ważną część wielu wystaw na całym świecie. Nas natchnęły do zbudowania makiet przedstawiających wydarzenia z dziejów Polski i Polaków. W HistoryLandzie klocków jest ponad milion!

Fakty i ciekawostki

W HistoryLandzie poznasz wiele historycznych faktów i ciekawostek. Dowiesz się na przykład, jaką rolę w bitwie pod Monte Cassino odegrał niedźwiedź Wojtek, poznasz sekret związany z nierówną wysokością wież Kościoła Mariackiego i odkryjesz tajemnicę Drzwi Gnieźnieńskich.

Zostań odkrywcą

Obudź w sobie duszę odkrywcy i wyrusz w niesamowitą, interaktywną podróż przez historię Polski i Polaków. Poznaj początki naszego narodu w Biskupinie, doświadcz trudów walki pod Grunwaldem, wypłyń na morze oraz spójrz na ważne budowle związane z dziejami naszego kraju z niespotykanej dotąd perspektywy.

Chwyć za ster

Poczuj morską bryzę, walcz z nieprzychylnymi falami i usłysz huk z polskich armat. Zostań wilkiem morskim i chwyć za ster okrętu Święty Jerzy. Poczuj się jak prawdziwy kapitan, który bronił portu w Gdańsku. Do zobaczenia na pokładzie!

Zagraj hejnał

Hejnał mariacki jest jednym z najważniejszych symboli Krakowa, jak również całej Polski. Dlatego w HistoryLandzie możesz wcielić się w hejnalistę i poczuć, jak to jest, kiedy stoisz na szczycie Wieży Mariackiej i inspirujesz setki naszych rodaków. Wystarczy, że chwycisz za interaktywną trąbkę i odegrasz tę charakterystyczną melodię!

Oko w oko ze smokiem

W HistoryLandzie zmierzysz się z samym smokiem wawelskim! Zobacz, jak potężna bestia wzlatuje w przestworza, ziejąc ogniem i usłysz jej ryk dzięki niezwykłemu pokazowi. Czy będziesz dzielnym rycerzem, gotowym zgładzić potwora, czy też uciekniesz przed nim w popłochu?

Gogle VR

W HistoryLandzie wkroczysz również do świata wirtualnej rzeczywistości i dasz się porwać w niesamowitą podróż, która pobudzi wszystkie Twoje zmysły. Zobaczysz makiety zbudowane z klocków LEGO® na własne oczy, a potem założysz gogle VR (virtual reality) i przeniesiesz się na Jasną Górę, by odkryć, jak wygląda tamtejszy klasztor z lotu ptaka.

Mapping

W HistoryLandzie Twoje życzenie jest dla technologii rozkazem! Za pomocą mappingu makiety zbudowane z klocków LEGO® reagują na Twoje polecenia i dostosowują się do pokazów i animacji. Zobaczysz na przykład tydzień z obrony Westerplatte i razem z żołnierzami przeżyjesz te heroiczne chwile. Stań się aktywnym uczestnikiem wydarzeń!

360 stopni przeżyć

Technologia 360° sprawi, że staniesz w samym centrum wydarzeń. Podczas odkrywania bitwy pod Grunwaldem akcja rozgrywać nie będzie się tylko na makiecie, ale też na otaczających Cię ekranach, które zamienią się w pole bitwy! Dzięki temu przeniesiesz się w samo serce walki i poczujesz z całą mocą emocje towarzyszące wygranej z Zakonem Krzyżackim.

Dla małego i dużego

Jesteś fanem historii, a może dopiero zaczynasz odkrywać dzieje naszego narodu? Z pewnością docenisz szczegóły i ciekawostki historyczne w HistoryLandzie. A może jesteś zakochany w technologii? W takim razie zachwycą Cię niezwykłe animacje i makiety z klocków LEGO®. Jesteś jeszcze młody? Z pewnością odnajdziesz się wśród nowoczesnych gadżetów, które urozmaicają edukację w HistoryLandzie. Chcesz spędzić czas z rodziną? W takim razie nie mogłeś trafić lepiej!

Makiety i detale

Jedną z głównych atrakcji HistoryLandu są makiety zbudowane z klocków LEGO®. Nie prezentowałyby się one jednak tak prawdziwie, gdyby nie połączenie ich z elementami makieciarskimi. Sprawdź sam, jak realistycznie wyglądają u nas pola Grunwaldu czy rozbijające się o burty statków fale Bałtyku w bitwie pod Oliwą!

Odwiedź HistoryLand

Zaplanuj wizytę
Bilety