HistoryLand to projekt trójki pasjonatów – Marcina Tobolskiego, Krzysztofa Tobolskiego i Marcina Pietruchy, których połączyło zamiłowanie do historii, klocków LEGO® i rodzinne miasto – Poznań.

Pomysł narodził się ponad 10 lat temu, a jego realizacja trwała przez kilka lat, aż do roku 2017, kiedy to nastąpiło oficjalne otwarcie wystawy.

Dlaczego trwało to tak długo? Pierwszym krokiem w działaniach trójki przyjaciół, było założenie sklepu LEGO® w Poznaniu, alby mieć łatwy dostęp do zamówień potrzebnych klocków. Modele powstawały w garażach założycieli, wykonywane skrupulatnie we współpracy z makieciarzami i pod czujnym okiem, zaproszonych do projektu, historyków. W sumie do budowy wszystkich modeli w skali 1:50 (dopasowując obiekty do wymiarów ludzika LEGO®), użyto ponad milion klocków LEGO®.

Ogrom pracy makieciarskiej, połączony został z profesjonalnym video-mappingiem rzutowanym na modele, multimediami, interaktywnością oraz miastem żywej historii – Krakowem.

Dziś, wspierają nas poprzez patronaty, m.in. – Miasto Kraków, Muzeum Archeologiczne w Biskupinie Muzeum Bitwy pod Grunwaldem, Teatr Groteska. Każdego dnia odwiedzają nas grupy zorganizowane z placówek oświatowych, jak i klienci indywidualni.

Zwiedzanie wystawy to nie tylko podróż przez dzieje Polski, ale też wejście do wizjonerskiego świata kreatorów – pasjonatów oraz (mamy nadzieję) inspiracja do własnych twórczych działań.

Wywiad

Historia zbudowana z LEGO®

Jeszcze więcej informacji o początkach HistoryLandu przeczytasz w serwisie sukcespopoznansku.pl