Oferta warsztatów

Warsztaty stałe

Aktualne terminy i tematy:

Ruszamy z nową edycją Warsztatów już w 1. kwartale 2022 roku.

Warsztaty
na zamówienie

Aktualne terminy i tematy:

Ruszamy z nową edycją Warsztatów już w 1. kwartale 2022 roku.

Jak wygląda uczestnictwo w warsztatach?

  • Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku około 4-11 lat
  • Warsztaty trwają 1 h
  •  Jest możliwość połączenia warsztatów ze zwiedzaniem wystawy HistoryLand
  • Warsztaty łączą elementy edukacyjne, zabawy plastyczne i ruchowe, pobudzają kreatywność dzieci
  • Stałym elementem zabaw są klocki LEGO®
Warsztaty

Tematy do wyboru:

Czasy Zygmuntowskie i renesans w Polsce (7-11 lat)

Attyka, maszkaron, sklepienie. Co oznaczają te pojęcia? Dlaczego epoka renesansu jest niezwykle ważna dla Krakowa i jego mieszkańców? Dlaczego król Zygmunt Stary nazywany jest królem-menadżerem? Co oprócz tzw. włoszczyzny, przywiozła do Polski królowa Bona? Rozmowom na temat renesansu będzie towarzyszyć budowanie attyki z LEGO® oraz projektowanie renesansowej fontanny.

Polskie symbole narodowe (5-10 lat)

Każdy mały Polak i Polka poznają na naszych warsztatach trzy ważne symbole narodowe – flagę, hymn oraz godło. Wartość tych elementów, przerasta nawet najbardziej drogocenne skarby. Dlaczego są tak istotne? Całość dopełni budowanie z LEGO® i wykonanie flagi Polski z materiałów plastycznych.

Obudź w sobie artystę (4-10 lat)

Każdy ma w sobie artystę, wystarczy go odkryć! Zajęcia skupiają się na zabawach plastycznych i manualnych. Stworzymy abstrakcyjną kompozycję-kolaż, wykorzystując klocki LEGO® oraz różnego typu materiały. Daj się ponieść wyobraźni!

Klocki LEGO® w kulturze (7-11 lat)

Znane na całym świecie klocki LEGO® to zabawka uwielbiana nie tylko przez dzieci. Na zajęciach poznamy podstawowe funkcje LEGO®, jak i omówimy niezwykłe sposoby ich wykorzystania w kulturze. Inspiracją będzie oczywiście ekspozycja HistoryLand, ale też wiele innych. Zadaniem dzieci będzie stworzenie własnej kreatywnej wizji użycia popularnych klocków.

Mały LEGO®-archeolog (5-10 lat)

Zajęcia dla prawdziwych pasjonatów zabawy klockami! Podczas warsztatów stworzymy skarby z klocków LEGO®, a następnie ukryjemy je pod piaskiem plastycznym. Czy będzie to skrzynia ze złotem? Drogocenne klejnoty? A może fragmenty pradawnej budowli? Tutaj poradzić sobie mogą tylko skrzętni odkrywcy historii.

Warsztaty na sali zabaw (4-11 lat)

Makieta miasta z klocków LEGO® tętni życiem dzięki małym architektom. Podczas zajęć, dzieci budują kolejne elementy makiety, pod czujnym okiem animatorów. Warsztaty zaczynają się od losowania tematu przewodniego. Czy będzie to miasto przyszłości, zaczarowana kraina, a może świat zabytków? Rozwijamy pracę w grupach, wyobraźnię i kreatywność dzieci.

Warsztaty na zamówienie organizowane są na życzenie klienta, dla grup zorganizowanych (min. 8 osób).
Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja. Więcej informacji poprzez kontakt z biurem obsługi klienta.