Oferta warsztatów

Warsztaty stałe

Aktualne terminy i tematy:
STYCZEŃ

11.01. (14:00-15:00) ZIMA Z LEGO® Tworzymy magiczną kulę śniegową (4-11 lat)

18.01 (14:00-15:00) ZIMA Z LEGO® Wyruszamy na biegun kreując mini-makietę z igloo (4-11 lat)

Warsztaty
na zamówienie

Trzy opcje do wyboru:

1. Warsztaty bez zwiedzania (1 h) – 20 zł/os.

2. Warsztaty połączone ze zwiedzaniem – forma skrócona (1,5 h) – 38 zł/os. (w cenie przewodnik)

3. Warsztaty połączone ze zwiedzaniem – forma rozszerzona (2,5 h) – 45 zł/os. (w cenie przewodnik)

Jak wygląda uczestnictwo w warsztatach?

  • Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 4-11 lat
  • Warsztaty trwają około 1 h
  •  Jest możliwość połączenia warsztatów ze zwiedzaniem wystawy (forma skrócona lub rozszerzona)
  • warsztaty łączą elementy edukacyjne, zabawy plastyczne i ruchowe
Warsztaty

Tematy do wyboru:

Rynek Krakowski i jego zabytki (5-10 lat)

Skąd wzięła się nazwa „Sukiennice”? Dlaczego wieże Kościoła Mariackiego nie są równe? Co znaczy dla Krakowian „spotkanie pod Adasiem”? Odpowiedź na te i inne pytania, dyskusja na temat sekretów Krakowskiego Rynku i związanych z nim legend, połączona jest ze znakomitą zabawą. Wybudujemy na czas wieże z klocków LEGO, ułożymy puzzle ilustrujące omawiane budowle oraz zaprojektujemy instrument, na którym można odegrać hejnał.

Polskie symbole narodowe (5-10 lat)

Każdy mały Polak i Polka poznają na naszych warsztatach trzy ważne symbole narodowe – flagę, hymn oraz godło. Wartość tych elementów, przerasta nawet najbardziej drogocenne skarby. Dlaczego są tak istotne? Całość dopełni budowanie z LEGO i wykonanie flagi Polski z materiałów plastycznych.

Artyści Krakowa (7-11 lat)

Kraków to nie tylko miasto królów-władców. To również niezwykły ośrodek sztuki i kultury, którego wartość w tym zakresie trudno przecenić. Takie postacie, jak Jan Matejko, Stanisław Wyspiański, Józef Mehoffer... i wielu innych inspirujących artystów poznamy dyskutując o ich twórczości i życiorysie. Ułożymy też puzzle ze znanych dzieł sztuki, jak i wcielimy się w artystów, projektując elementy architektury z LEGO, jak i własne obrazy, czy rzeźby.

Czasy Zygmuntowskie i renesans w Polsce (7-11 lat)

Attyka, maszkaron, sklepienie. Co oznaczają te pojęcia? Dlaczego epoka renesansu jest niezwykle ważna dla Krakowa i jego mieszkańców? Dlaczego król Zygmunt Stary nazywany jest królem-menadżerem? Co oprócz tzw. włoszczyzny, przywiozła do Polski królowa Bona? Rozmowom na temat renesansu będzie towarzyszyć budowanie attyki z LEGO oraz projektowanie renesansowej fontanny.

Obudź w sobie artystę (4-10 lat)

Każdy ma w sobie artystę, wystarczy go odkryć! Zajęcia skupiają się na zabawach plastycznych i manualnych. Stworzymy abstrakcyjną kompozycję-kolaż, wykorzystując klocki LEGO oraz różnego typu materiały. Daj się ponieść wyobraźni!

Klocki LEGO w kulturze (7-11 lat)

Znane na całym świecie klocki LEGO to zabawka uwielbiana nie tylko przez dzieci. Na zajęciach poznamy podstawowe funkcje LEGO, jak i omówimy niezwykłe sposoby ich wykorzystania w kulturze. Inspiracją będzie oczywiście ekspozycja HistoryLand, ale też wiele innych. Zadaniem dzieci będzie stworzenie własnej kreatywnej wizji użycia popularnych klocków.

Mały LEGO-archeolog (5-10 lat)

Zajęcia dla prawdziwych pasjonatów zabawy klockami! Podczas warsztatów stworzymy skarby z klocków LEGO, a następnie ukryjemy je pod piaskiem plastycznym. Czy będzie to skrzynia ze złotem? Drogocenne klejnoty? A może fragmenty pradawnej budowli? Tutaj poradzić sobie mogą tylko skrzętni odkrywcy historii.

Warsztaty świąteczne (4-11 lat)

Tradycje świąteczne to wspaniała zabawa! Podczas zajęć zbudujemy choinkę z klocków LEGO, a następnie wykonamy ozdoby z masy porcelanowej i materiałów plastycznych. Dopełnieniem zajęć będzie wykonanie kartki świątecznej. Zarówno ozdoby choinkowe, jak i kartki będzie można zabrać do domu i podarować je ukochanej osobie.

Warsztaty na zamówienie organizowane są na życzenie klienta, dla grup zorganizowanych (min. 10 osób).
Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja. Więcej informacji poprzez kontakt z biurem obsługi klienta.