Oferta warsztatów

Warsztaty stałe

Aktualne terminy i tematy:
MARZEC

07.03. (14:00-15:00) Warsztaty z okazji Dnia Kobiet dla mam z córkami. Tworzymy drzewka szczęścia z LEGO®. (4-11 lat)

21.03. (14:00-15:00) Warsztaty z okazji pierwszego dnia wiosny. Tworzymy LEGO®-doniczki i sadzimy roślinki. (4-11 lat)

LINK DO ZAKUPU BILETÓW NA WARSZTATY:

Sprawdź

Warsztaty
na zamówienie

Trzy opcje do wyboru:

1. Warsztaty bez zwiedzania (1 h) – 20 zł/os.

2. Warsztaty na sali zabaw połączone ze zwiedzaniem (2,5 h) – 45 zł/os. (w cenie przewodnik)

3. Warsztaty edukacyjne połączone ze zwiedzaniem (2,5 h) – 45 zł/os. (w cenie przewodnik)

Jak wygląda uczestnictwo w warsztatach?

  • Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku około 4-11 lat
  • Warsztaty trwają 1 h
  •  Jest możliwość połączenia warsztatów ze zwiedzaniem wystawy HistoryLand
  • Warsztaty łączą elementy edukacyjne, zabawy plastyczne i ruchowe, pobudzają kreatywność dzieci
  • Stałym elementem zabaw są klocki LEGO®
Warsztaty

Tematy do wyboru:

Rynek Krakowski i jego zabytki (5-10 lat)

Skąd wzięła się nazwa „Sukiennice”? Dlaczego wieże Kościoła Mariackiego nie są równe? Co znaczy dla Krakowian „spotkanie pod Adasiem”? Odpowiedź na te i inne pytania, dyskusja na temat sekretów Krakowskiego Rynku i związanych z nim legend, połączona jest ze znakomitą zabawą. Wybudujemy na czas wieże z klocków LEGO®, ułożymy puzzle ilustrujące omawiane budowle oraz zaprojektujemy instrument, na którym można odegrać hejnał.

Polskie symbole narodowe (5-10 lat)

Każdy mały Polak i Polka poznają na naszych warsztatach trzy ważne symbole narodowe – flagę, hymn oraz godło. Wartość tych elementów, przerasta nawet najbardziej drogocenne skarby. Dlaczego są tak istotne? Całość dopełni budowanie z LEGO® i wykonanie flagi Polski z materiałów plastycznych.

Artyści Krakowa (7-11 lat)

Kraków to nie tylko miasto królów-władców. To również niezwykły ośrodek sztuki i kultury, którego wartość w tym zakresie trudno przecenić. Takie postacie, jak Jan Matejko, Stanisław Wyspiański, Józef Mehoffer... i wielu innych inspirujących artystów poznamy dyskutując o ich twórczości i życiorysie. Ułożymy też puzzle ze znanych dzieł sztuki, jak i wcielimy się w artystów, projektując elementy architektury z LEGO®, jak i własne obrazy, czy rzeźby.

Czasy Zygmuntowskie i renesans w Polsce (7-11 lat)

Attyka, maszkaron, sklepienie. Co oznaczają te pojęcia? Dlaczego epoka renesansu jest niezwykle ważna dla Krakowa i jego mieszkańców? Dlaczego król Zygmunt Stary nazywany jest królem-menadżerem? Co oprócz tzw. włoszczyzny, przywiozła do Polski królowa Bona? Rozmowom na temat renesansu będzie towarzyszyć budowanie attyki z LEGO® oraz projektowanie renesansowej fontanny.

Obudź w sobie artystę (4-10 lat)

Każdy ma w sobie artystę, wystarczy go odkryć! Zajęcia skupiają się na zabawach plastycznych i manualnych. Stworzymy abstrakcyjną kompozycję-kolaż, wykorzystując klocki LEGO® oraz różnego typu materiały. Daj się ponieść wyobraźni!

Klocki LEGO® w kulturze (7-11 lat)

Znane na całym świecie klocki LEGO® to zabawka uwielbiana nie tylko przez dzieci. Na zajęciach poznamy podstawowe funkcje LEGO®, jak i omówimy niezwykłe sposoby ich wykorzystania w kulturze. Inspiracją będzie oczywiście ekspozycja HistoryLand, ale też wiele innych. Zadaniem dzieci będzie stworzenie własnej kreatywnej wizji użycia popularnych klocków.

Mały LEGO®-archeolog (5-10 lat)

Zajęcia dla prawdziwych pasjonatów zabawy klockami! Podczas warsztatów stworzymy skarby z klocków LEGO®, a następnie ukryjemy je pod piaskiem plastycznym. Czy będzie to skrzynia ze złotem? Drogocenne klejnoty? A może fragmenty pradawnej budowli? Tutaj poradzić sobie mogą tylko skrzętni odkrywcy historii.

Warsztaty na sali zabaw (4-11 lat)

Makieta miasta z klocków LEGO® tętni życiem dzięki małym architektom. Podczas zajęć, dzieci budują kolejne elementy makiety, pod czujnym okiem animatorów. Warsztaty zaczynają się od losowania tematu przewodniego. Czy będzie to miasto przyszłości, zaczarowana kraina, a może świat zabytków? Rozwijamy pracę w grupach, wyobraźnię i kreatywność dzieci.

Warsztaty na zamówienie organizowane są na życzenie klienta, dla grup zorganizowanych (min. 8 osób).
Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja. Więcej informacji poprzez kontakt z biurem obsługi klienta.