Historia Polski z klocków LEGO®

Makiety, interaktywne atrakcje i multimedia

1. Osada w Biskupinie

Zobacz osadę z klocków LEGO®, której każdy detal (nawet kąt nachylenia dachu) oddaje realizm dawnych czasów. Makieta została objęta patronatem Muzeum Archeologicznego w Biskupinie.

2. Drzwi Gnieźnieńskie

Poznaj losy św. Wojciecha oddane w skali 1:1. Poczuj magię upływu czasu, dzięki pięknym iluminacjom.

3. Bitwa pod Grunwaldem

Stań w szeregu z innymi żołnierzami i przenieś się w samo serce jednej z największych średniowiecznych bitew. Podświetl najważniejszych bohaterów i wydarzenia, korzystając z interaktywnych tabletów. Makieta otrzymała patronat Muzeum Bitwy pod Grunwaldem.

4. Bitwa morska pod Oliwą

Na pokładzie okrętu Święty Jerzy chwyć za ster, stocz walkę ze szwedzką flotą i dowiedz się dlaczego podczas bitwy, „słońce zaszło w południe”.

5. Klasztor na Jasnej Górze

Świętuj zwycięstwo nad Szwedami. Włóż gogle VR i dzięki wirtualnej rzeczywistości zobacz klasztor z lotu ptaka. Do budowy makiety użyto prawie 300 tysięcy klocków LEGO!

6. Bitwa o Monte Casino

Spotkaj niedźwiedzia Wojtka, który dzielnie walczył u boku polskich artylerzystów. Zobacz klasztor z LEGO®, który płonie i odbudowuje się, dzięki świetlnym iluminacjom.

7. Obrona Westerplatte

Wejdź na interaktywny kokpit i poczuj się jak dowódca. Poznaj historię obrony Westerplatte dzień po dniu, dzięki video-mappingowi i materiałom audio. Steruj czujnikiem ruchu i uruchom narrację lektora.

8. Stocznia Gdańska

Zobacz najnowszą historię Polski w detalu w skali 1:50. Przyjrzyj się ludzikom LEGO® i poznaj przemiany historyczne, jakie zachodziły w Stoczni Gdańskiej.

9. Katedra Wawelska

Zobacz Wawel z nowej perspektywy! Na makiecie, można wypatrzeć detale architektoniczne z różnych epok, zbudowane z klocków LEGO.
A wysoko ponad trzema wieżami świątyni, miłośnicy krakowskich legend, będą mogli dojrzeć ziejącego ogniem Smoka Wawelskiego!

10. Rynek Główny

Sukiennice, Kościół Mariacki, Wieża Ratuszowa. Poznaj sekrety słynnych budowli Krakowa! Zaobserwuj przemiany w architekturze Sukiennic, dzięki świetlnym iluminacjom. Spróbuj odgadnąć, jakie ważne wydarzenia rozegrały się na Rynku, tuż obok Wieży Ratuszowej.
A na koniec – wciel się w hejnalistę i zagraj najpopularniejszą krakowską melodię przy pomocy interaktywnej gry zręcznościowej.

Film

Zobacz HistoryLand od środka

Stary Dworzec PKP został przemieniony w magiczną krainę wielkich opowieści zbudowanych z klocków LEGO®. Co zobaczysz? Czego się dowiesz? Sprawdź!

0:00
0:00

Inne Atrakcje

Kawiarnia

Tu odpoczniesz po dniu pełnym wrażeń. Filiżanka kawy i deser z pewnością w tym pomogą.

Sala zabaw i strefa relaksu

Miejsce dla dzieci spragnionych kreatywnej zabawy klockami LEGO®. Zwiedzanie wystawy HistoryLand, inspiruje do tworzenia własnych budowli.

Makieta kolejnictwa

Już wkrótce otwarcie nowego rozdziału historii Polski. Tym razem odtworzymy pociągi, które jeździły po naszych torach na przestrzeni dziesięcioleci.

Sklep LEGO®

Jedyny w Krakowie sklep z  klockami LEGO® na wagę w atrakcyjnych cenach, pełną ofertą nowości i z unikatowymi zestawami dla prawdziwych pasjonatów.

Zaplanuj zwiedzanie

Mapa Obiektu

Sprawdź jakie atrakcje czekają Cię na 2500m2 powierzchni naszego centrum.

Sprawdź

Bilety

Przeczytaj o interaktywnych elementach, dzięki którym znajdziesz się w centrum wydarzeń.

Sprawdź