Historia Polski z klocków LEGO®

Makiety, interaktywne atrakcje i multimedia

1. Osada w Biskupinie

Zobacz osadę z klocków LEGO®, której każdy detal (nawet kąt nachylenia dachu) oddaje realizm dawnych czasów. Makieta została objęta patronatem Muzeum Archeologicznego w Biskupinie.

2. Bitwa pod Grunwaldem

Stań w szeregu z innymi żołnierzami i przenieś się w samo serce jednej z największych średniowiecznych bitew. Podświetl najważniejszych bohaterów i wydarzenia, korzystając z interaktywnych tabletów. Makieta otrzymała patronat Muzeum Bitwy pod Grunwaldem.

3. Bitwa morska pod Oliwą

Na pokładzie okrętu Święty Jerzy chwyć za ster, stocz walkę ze szwedzką flotą i dowiedz się dlaczego podczas bitwy, „słońce zaszło w południe”.

4. Klasztor na Jasnej Górze

Świętuj zwycięstwo nad Szwedami. Włóż gogle VR i dzięki wirtualnej rzeczywistości zobacz klasztor z lotu ptaka. Do budowy makiety użyto prawie 300 tysięcy klocków LEGO!

5. Bitwa o Monte Casino

Spotkaj niedźwiedzia Wojtka, który dzielnie walczył u boku polskich artylerzystów. Zobacz klasztor z LEGO®, który płonie i odbudowuje się, dzięki świetlnym iluminacjom.

6. Obrona Westerplatte

Wejdź na interaktywny kokpit i poczuj się jak dowódca. Poznaj historię obrony Westerplatte dzień po dniu, dzięki video-mappingowi i materiałom audio. Steruj czujnikiem ruchu i uruchom narrację lektora.

7. Stocznia Gdańska

Zobacz najnowszą historię Polski w detalu w skali 1:50. Przyjrzyj się ludzikom LEGO® i poznaj przemiany historyczne, jakie zachodziły w Stoczni Gdańskiej.

8. Katedra Wwelska

Zobacz Wawel z nowej perspektywy! Na makiecie, można wypat7zeć detale architektoniczne z różnych epok, zbudowane z klocków LEGO.
A wysoko ponad trzema wieżami świątyni, miłośnicy krakowskich legend, będą mogli dojrzeć ziejącego ogniem Smoka Wawelskiego!

9. Rynek Główny

Sukiennice i  Wieża Ratuszowa. Poznaj sekrety słynnych budowli Krakowa! Zaobserwuj przemiany w architekturze Sukiennic, dzięki świetlnym iluminacjom. Spróbuj odgadnąć, jakie ważne wydarzenia rozegrały się na Rynku, tuż obok Wieży Ratuszowej.
A na koniec – wciel się w hejnalistę i zagraj najpopularniejszą krakowską melodię przy pomocy interaktywnej gry zręcznościowej.

10. Kościół Mariacki

Obejrzyj wspaniały Ołtarz Wita Stwosza ukazany na fasadzie kościoła. A na koniec – wciel się w hejnalistę i zagraj najpopularniejszą krakowską melodię przy pomocy interaktywnej gry zręcznościowej.

Film

Zobacz HistoryLand od środka

Hala nr 3 na MTP została przemieniona w magiczną krainę wielkich opowieści zbudowanych z klocków LEGO®. Co zobaczysz? Czego się dowiesz? Sprawdź!

0:00
0:00

Inne Atrakcje

Kawiarnia

Tu odpoczniesz po dniu pełnym wrażeń. Filiżanka kawy i deser z pewnością w tym pomogą.

Sala zabaw i strefa relaksu

Sala zabaw w HistoryLandu to miejsce dla dzieci spragnionych kreatywnej zabawy klockami LEGO®. Zwiedzanie wystawy HistoryLand inspiruje przecież do tworzenia własnych budowli.

Sklep LEGO®

Kolejny sklep w Poznaniu z klockami LEGO® na wagę w atrakcyjnych cenach, pełną ofertą nowości i z unikatowymi zestawami dla prawdziwych pasjonatów.

Zaplanuj zwiedzanie

Salonklocków.pl

Sprawdź nasz sklep z klockami LEGO®!

Sprawdź

Bilety

Przeczytaj o interaktywnych elementach, dzięki którym znajdziesz się w centrum wydarzeń.

Sprawdź