Dla szkół

Jesteś nauczycielem?

Odwiedź HistoryLand w Krakowie i wyrusz razem ze swoją klasą w niesamowitą podróż przez dzieje. W naszym centrum będziecie razem odkrywać historię i przeżyjecie przygodę, która na długo zostanie w Waszej w pamięci – podobnie jak wiedza, którą Twoi uczniowie utrwalą dzięki wizycie u nas.

Pomogą w tym niezwykłe makiety zbudowane z ponad miliona klocków LEGO®, które zainteresują uczniów nie tylko ze względu na budulec, ale też fakt, że wzbogaciliśmy je o nowoczesne technologie i interaktywne rozwiązania oraz atrakcje, a przy konstruowaniu rozgrywających się wokół nich scenariuszy wykorzystaliśmy metodę przekładu intersemiotycznego cenną dla szkół, bez względu na wiek uczniów.

HistoryLand dla szkół

Dzięki temu Twoi uczniowie w czasie wycieczki przekonają się między innymi, jak ogromną bitwą było starcie sił Królestwa Polskiego i Zakonu Krzyżackiego pod Grunwaldem – opowieści o tym posłuchacie stojąc w samym środku makiety o powierzchni aż 200 m2! Przy makiecie bitwy pod Oliwą, gdy już Twoi podopieczni nauczą się, jak wiązać żeglarski węzeł, wyjaśnisz im z kolei, dlaczego mówi się, że słońce zaszło wówczas w południe. Historia walk o Monte Cassino pochłonie Twoich uczniów na dobre, gdy dowiedzą się, jaką rolę odegrał w nich niedźwiedź Wojtek i odnajdą go na przepełnionej atrakcjami makiecie przedstawiającej słynne wzgórze z klasztorem. Opowieść o powstaniu hejnału mariackiego stanie się natomiast jeszcze ciekawsza, bo słuchając jej będzie można spróbować odegrać tę słynną melodię na czekającej w naszym centrum interaktywnej trąbce. A to wszystko to tylko część przygody w HistoryLandzie!

W naszym centrum zadbaliśmy także o tych najbardziej dociekliwych – w czasie wycieczki szkolnej będą oni mogli poszerzyć swoją wiedzę dzięki dostępnym przy poszczególnych makietach multimedialnym aplikacjom edukacyjnym.

Z HistoryLandu Twoi uczniowie wyjdą bogatsi o niesamowite doświadczenia i zdobytą w interaktywny sposób wiedzę o ważnych wydarzeniach i miejscach, które odegrały istotną rolę w dziejach Polski i Polaków. Wybierzcie się razem na wyjątkową lekcję do naszego centrum!

Zaplanuj wizytę

Jesteś uczniem?

Wyobraź sobie lekcję historii inną niż w szkole – taką, podczas której każde wydarzenie nie tylko poznajesz słuchając o nim, ale odkrywasz za pomocą wszystkich swoich zmysłów, gadżetów i… klocków LEGO®. Właśnie tak to wygląda, kiedy wraz z Twoją szkołą jesteście na wycieczce w HistoryLandzie w Krakowie!

W naszym centrum staniesz się jednym z rycerzy walczących pod Grunwaldem, chwycisz za ster okrętu podczas słynnej bitwy pod Oliwą, poczujesz się jak jeden z obrońców Westerplatte, staniesz oko w oko ze straszliwym smokiem wawelskim, a nawet niczym historyczny detektyw odkryjesz tajemnice krakowskich Sukiennic. To nie wszystko! Będziesz obserwować, jak zbudowane z ponad miliona klocków makiety ożywają dzięki niesamowitym multimedialnym pokazom, atrakcjom i mappingom. W HistoryLandzie czeka też na Ciebie cała masa interaktywnych gadżetów takich jak gogle VR, dzięki którym spojrzysz z lotu ptaka na Jasną Górę – miejsce, gdzie powstrzymaliśmy potężną armię szwedzką. A może spróbujesz rozgryźć zagadkę stojącą za pewnymi średniowiecznymi wrotami w Gnieźnie?

HistoryLand to miejsce, w którym staniesz się odkrywcą i wyruszysz w pełną niesamowitych przygód podróż przez historię Polski i Polaków. Tej wycieczki nigdy nie zapomnisz! Opowiedz o naszym centrum i jego atrakcjach kolegom oraz nauczycielom i odwiedź nas koniecznie razem ze swoją szkołą!

Zaplanuj wizytę