Dla szkół

Jesteś nauczycielem?

Odwiedź HistoryLand w Krakowie i wyrusz razem ze swoją klasą w niesamowitą podróż przez dzieje. W naszym centrum będziecie razem odkrywać historię i przeżyjecie przygodę, która na długo zostanie w Waszej w pamięci – podobnie jak wiedza, którą Twoi uczniowie utrwalą dzięki wizycie u nas.

Pomogą w tym niezwykłe makiety zbudowane z ponad miliona klocków LEGO®, które zainteresują uczniów nie tylko ze względu na budulec, ale też fakt, że wzbogaciliśmy je o nowoczesne technologie i interaktywne rozwiązania oraz atrakcje, a przy konstruowaniu rozgrywających się wokół nich scenariuszy wykorzystaliśmy metodę przekładu intersemiotycznego cenną dla szkół, bez względu na wiek uczniów.

HistoryLand dla szkół

Dzięki temu Twoi uczniowie w czasie wycieczki przekonają się między innymi, jak ogromną bitwą było starcie sił Królestwa Polskiego i Zakonu Krzyżackiego pod Grunwaldem – opowieści o tym posłuchacie stojąc w samym środku makiety o powierzchni aż 200 m2! Przy makiecie bitwy pod Oliwą, gdy już Twoi podopieczni nauczą się, jak wiązać żeglarski węzeł, wyjaśnisz im z kolei, dlaczego mówi się, że słońce zaszło wówczas w południe. Historia walk o Monte Cassino pochłonie Twoich uczniów na dobre, gdy dowiedzą się, jaką rolę odegrał w nich niedźwiedź Wojtek i odnajdą go na przepełnionej atrakcjami makiecie przedstawiającej słynne wzgórze z klasztorem. Opowieść o powstaniu hejnału mariackiego stanie się natomiast jeszcze ciekawsza, bo słuchając jej będzie można spróbować odegrać tę słynną melodię na czekającej w naszym centrum interaktywnej trąbce. A to wszystko to tylko część przygody w HistoryLandzie!

W naszym centrum zadbaliśmy także o tych najbardziej dociekliwych – w czasie wycieczki szkolnej będą oni mogli poszerzyć swoją wiedzę dzięki dostępnym przy poszczególnych makietach multimedialnym aplikacjom edukacyjnym.

Z HistoryLandu Twoi uczniowie wyjdą bogatsi o niesamowite doświadczenia i zdobytą w interaktywny sposób wiedzę o ważnych wydarzeniach i miejscach, które odegrały istotną rolę w dziejach Polski i Polaków. Wybierzcie się razem na wyjątkową lekcję do naszego centrum!

Zaplanuj wizytę

Jesteś uczniem?

Wyobraź sobie lekcję historii inną niż w szkole – taką, podczas której każde wydarzenie nie tylko poznajesz słuchając o nim, ale odkrywasz za pomocą wszystkich swoich zmysłów, gadżetów i… klocków LEGO®. Właśnie tak to wygląda, kiedy wraz z Twoją szkołą jesteście na wycieczce w HistoryLandzie w Krakowie!

W naszym centrum staniesz się jednym z rycerzy walczących pod Grunwaldem, chwycisz za ster okrętu podczas słynnej bitwy pod Oliwą, poczujesz się jak jeden z obrońców Westerplatte, staniesz oko w oko ze straszliwym smokiem wawelskim, a nawet niczym historyczny detektyw odkryjesz tajemnice krakowskich Sukiennic. To nie wszystko! Będziesz obserwować, jak zbudowane z ponad miliona klocków makiety ożywają dzięki niesamowitym multimedialnym pokazom, atrakcjom i mappingom. W HistoryLandzie czeka też na Ciebie cała masa interaktywnych gadżetów takich jak gogle VR, dzięki którym spojrzysz z lotu ptaka na Jasną Górę – miejsce, gdzie powstrzymaliśmy potężną armię szwedzką. A może spróbujesz rozgryźć zagadkę stojącą za pewnymi średniowiecznymi wrotami w Gnieźnie?

HistoryLand to miejsce, w którym staniesz się odkrywcą i wyruszysz w pełną niesamowitych przygód podróż przez historię Polski i Polaków. Tej wycieczki nigdy nie zapomnisz! Opowiedz o naszym centrum i jego atrakcjach kolegom oraz nauczycielom i odwiedź nas koniecznie razem ze swoją szkołą!

Zaplanuj wizytę

Centrum pełne atrakcji

HistoryLand to miejsce, w którym uczniowie i nauczyciele mogą skorzystać z wielu atrakcji. Fantastyczne makiety, prezentujące takie wydarzenia jak bitwa pod Grunwaldem czy obrona Westerplatte, przygotowane zostały z niezwykłą starannością i zachowaniem odpowiednich proporcji. Ich poznanie umożliwiają zwiedzającym multimedialne aplikacje edukacyjne oraz interaktywne gadżety. Po podróży przez dzieje młodsi odkrywający mogą spędzić czas w dużej i funkcjonalnej sali zabaw.

Oryginalna wycieczka szkolna

Wycieczka do HistoryLandu, w którym za pomocą makiet z popularnych klocków LEGO® zaprezentowano ważne wydarzenia i miejsca historyczne, to alternatywa dla wizyt w tradycyjnych muzeach. W interaktywnym centrum odkrywania historii Polski i Polaków uczniowie mają szansę zobaczyć na własne oczy budowle wykonane z ponad miliona klocków, ale także wykorzystać do tego najnowocześniejsze zdobycze technologiczne.

Nauka przez interaktywność

Podczas wizyty w HistoryLandzie uczniowie mają okazję poznać fakty i ciekawostki historyczne w zupełnie inny sposób niż na zajęciach w szkole. Wszystko dzięki interaktywnym gadżetom, np. goglom VR oraz technologii 360° i mappingowi, które umożliwiają odkrywającym HistoryLand dzieciom i nastolatkom zdobycie wiedzy w łatwy i przyjemny sposób, za pomocą wszystkich zmysłów.

Zorganizuj wycieczkę dla swojej grupy w HistoryLand!

W naszej ofercie znajdziesz:

– Zwiedzanie wystawy HistoryLand z przewodnikiem

– Uczestnictwo w warsztatach edukacyjnych

Chętnie odwiedzają nas grupy szkolne, przedszkolne, półkolonie oraz inne grupy zorganizowane. Przekaz przewodników i animatorów warsztatowych dostosowany jest do wieku dzieci lub młodzieży. Istnieje też możliwość zwiedzania z przewodnikiem w języku angielskim, włoskim lub rosyjskim.

Jak wygląda zwiedzanie wystawy HistoryLand?

– Zwiedzanie wystawy z przewodnikiem trwa około 1,5 h.

– Przewodnik opowiada ciekawostki historyczne, przekazuje informacje o ekspozycji, organizuje grupę, pomaga w obsłudze interaktywnych atrakcji oraz odpowiada na wszelkie pytania

– Po zwiedzaniu zapraszamy do skorzystania z Sali Zabaw, gdzie można samodzielnie budować z klocków LEGO (jest ona dostępna w ramach biletu na wystawę)

Jak wygląda uczestnictwo w warsztatach edukacyjnych?

– Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 4-10 lat

– Warsztaty trwają 45 minut.

– Warsztaty połączone ze zwiedzaniem wystawy to 2 h (1h minut warsztatów i 1h zwiedzania)

– Dostępne są następujące tematy warsztatów do wyboru:

  • Rynek Krakowski i jego zabytki
  • Polskie symbole narodowe
  • Artyści Krakowa
  • Czasy Zygmuntowskie i renesans w Polsce

Jaki jest koszt zwiedzania, a jaki warsztatów?

– Zwiedzanie HistoryLandu dla grupy 10-20 osób to koszt 21 zł/os.

– Zwiedzanie HistoryLandu dla grupy 21-30 osób to koszt 20 zł/os.

– Przewodnik dla grupy do 10 osób – 50 zł

– Przewodnik dla grupy 11-30 osób – 80 zł

– Warsztaty bez zwiedzania (45 min) – 15 zł/os.

– Warsztaty połączone ze zwiedzaniem wystawy (2 h) – 38 zł/os. (w cenie przewodnik)

– Na każde 10 osób przypada 1 opiekun gratis

Ustalamy termin i godzinę zwiedzania telefonicznie lub mailowo. Podczas rezerwacji konieczne jest podanie: ilości dzieci oraz ich wieku, nazwy placówki rezerwującej, telefonu kontaktowego oraz adresu mailowego.

Rezerwacja dla grup szkolnych dokonywane są przez Biuro Obsługi Klienta. Zwiedzanie wystawy dla grup zorganizowanych odbywa się wyłącznie z przewodnikiem. 

Biuro Obsługi Klienta:

tel.: +48 530 903 053

e-mail: bok@historyland.pl