Kraków co roku odwiedzają miliony turystów. Większość z nich decyduje się na zostanie w stolicy Małopolski co najmniej przez kilka dni. Nic w tym dziwnego – w końcu w tym mieście jest co oglądać. Niemniej jednak wielu zwiedzających może pozwolić sobie na pobyt w Krakowie tylko przez jeden dzień. Nie oznacza to, że należy ograniczać się tylko do obiadu w centrum. Poniżej prezentujemy 3 miejsca, które można odwiedzić w czasie krótkiej wycieczki.

Bulwary Wiślane

Wisła to wizytówka Krakowa, dlatego nie można pominąć tej rzeki w swoich planach. Krótki spacer wzdłuż jej wybrzeża – po Bulwarach Wiślanych –  bez względu na porę roku to okazja do zobaczenia panoramy miasta i innych niezwykłych atrakcji, m.in. Kościoła na Skałce i Wawelu. Na zwiedzających czeka też masa atrakcji – od maja do września można korzystać z tramwaju wodnego, który umożliwia dopłynięcie do Tyńca oraz na Salwator i Kazimierz.

Stary Rynek

Jeden Stary Rynek, wiele atrakcji. Tak w skrócie można opisać centrum i jednocześnie jedną z najbardziej wyróżniających atrakcji Krakowa. Spacer wokół tego miejsca pozwoli w krótkim czasie zobaczyć przepiękne i rozpoznawalne budowle stolicy Małopolski. Na pewno trzeba zobaczyć Sukiennice – kolebkę polskiego handlu – oraz Kościół Mariacki. Najlepiej zaplanować wycieczkę ok. 12 – umożliwi to posłuchanie hejnału mariackiego na żywo. Zwiedzając Stare Miasto, zwłaszcza z dziećmi, warto wstąpić też do budynku dawnego Dworca PKP. Od końca września działa tam HistoryLand, czyli interaktywne centrum odkrywania historii Polski i Polaków, gdzie za pomocą makiet z klocków LEGO® zaprezentowano szereg ważnych wydarzeń z dziejów kraju nad Wisłą. Co można zobaczyć? M.in. wykonaną z tysięcy drobnych elementów rekonstrukcję bitwy pod Grunwaldem. Po wyjściu z HistoryLandu na uwadze należy mieć też zabytkowy pomnik Adama Mickiewicza, który od lat jest miejscem spotkań krakowiaków w każdym wieku.

Kazimierz

Po wizycie na Starym Rynku można udać się na sąsiadującą z nim dzielnicę – Kazimierz. Ta zabytkowa, dawna żydowska cześć Krakowa do dziś zachowała swój niepowtarzalny klimat. Wizyta na Kazimierzu jest też okazją do poznania innej kultury. W malowniczych uliczkach czają się synagogi, które przetrwały dwie wojny światowe, m.in. Starą Synagogę i Synagogę Remu – a w pobliżu znajduje się też kirkut Remu. W dzielnicy jest również wiele restauracji żydowskich, w których można zjeść nie tylko przepyszny obiad, ale także posłuchać muzyki klezmerskiej.