Dzieci uwielbiają być w ruchu i szybko się nudzą. Nic więc dziwnego, że czasami brakuje Ci już pomysłów na spędzanie wolnego czasu ze swoją pociechą. Postanowiliśmy przyjść z pomocą. Poniżej kilka sprawdzonych sposobów zapewnienia rozrywki najmłodszym.

#1 Muzea w Krakowie

Brzmi nudno? Nic bardziej mylnego! Wolny czas z dzieckiem możesz spędzić w muzeum, łącząc przy tym naukę z zabawą. Polecamy wybrać się do HistoryLandu – (długi myślnik) wyjątkowego miejsca w budynku starego dworca PKP w Krakowie. Znajdziesz tam eksponaty wykonane z prawie miliona klocków LEGO®. Twoje dziecko przy okazji pozna historię naszego kraju, obserwując przebieg Bitwy pod Grunwaldem i obrony Westerplatte. Idealnie odwzorowane makiety klasztoru na Jasnej Górze, czy krakowskiego Rynku Głównego, zachwycą nawet najbardziej wymagających. Dodatkowe atrakcje podczas zwiedzania to filmy, nagrania audio, wizualizacje i iluminacje. Do dyspozycji zwiedzających HistoryLand są także gogle wirtualnej rzeczywistości. Po obejrzeniu wystawy, możesz iść na kawę lub do Sali Relaksu, a dziecku zapewnić wstęp do Sali Zabaw, gdzie zbuduje własną makietę z klocków. A jeśli jest ich pasjonatem, na pewno nie przejdzie obojętnie obok sklepu LEGO® i być może namówi Cię na nowe klocki. 

#2 Kina i teatry

Filmy dla najmłodszych to obowiązkowe punkty repertuaru każdego kina i kolejny sposób na spędzanie wolnego czasu z dzieckiem. Bajki to obecnie pełnowymiarowe produkcje kinowe, które bawią i wzruszają także dorosłych. Któż z nas nie płakał na Królu Lwie? No właśnie. Również wiele krakowskich teatrów zaprasza na spektakle dedykowane dzieciom. W tej kategorii prym wiedzie Teatr Groteska, gdzie można zobaczyć między innymi “Kota w butach”, “Anię z Zielonego Wzgórza”, “Piękną i Bestię” czy “Przygody Tomka Sawyera”. Dla dzieci grają także aktorzy Teatru Bagatela i Teatru Współczesnego. Wystarczy wybrać ulubiony spektakl i kupić bilety. Uwaga! Warto zrobić to z wyprzedzeniem, gdyż najlepsze miejsca szybko się wyprzedają.

#3 Aktywny wypoczynek

Czas wolny z dzieckiem można spędzać także aktywnie. I to na wiele sposobów. W cieplejsze dni wystarczy wziąć rolki lub rower i można jechać nad Wisłę czy Błonia. Dobrym pomysłem jest także basen. Krakowski Park Wodny to raj dla dzieci. Kąpieliska małe i duże, bąbelki, zjeżdżalnie – (zwracać uwagę na długie myślniki. Krótki myślnik w ty przypadku jest błędem) Twój maluch na pewno będzie zadowolony. A jeśli Twoje dziecko rozpiera energia, świetnym pomysłem na zapewnienie mu rozrywki będzie park trampolin.

#4 Wycieczki małe i duże

W weekend możesz wybrać się za miasto i pokazać dziecku atrakcje w okolicy. Kopalnia Soli w Wieliczce, zamek w Niepołomicach, Ojcowski Park Narodowy – (to samo) to tylko niektóre miejsca wypoczynku całych rodzin. A może uważasz, że Twoje dziecko jeszcze mało wie o Krakowie? Zabierz je na Wawel, Kazimierz i do wnętrza Kościoła Mariackiego. Opowiedz legendę o smoku wawelskim i obowiązkowo kup obwarzanka. 

#5 Strefy zabaw

W mieście znajdziesz takich mnóstwo. I nie mówimy tu o placach zabaw w galeriach handlowych, gdzie zostawiasz dziecko i idziesz na zakupy. Mowa na przykład o miejscach takich jak Mini Świat – przestrzeń zabaw dla dzieci zbudowana na kształt mini miasteczka. Mini Świat ma obecnie dwa oddziały w Krakowie – na Bronowicach i Bieżanowie. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w Internecie.

#6 Moc wydarzeń

W dużym mieście warto mieć oczy i uszy szeroko otwarte, bo ciągle coś się dzieje! Organizatorzy festynów, pikników i koncertów zawsze myślą o najmłodszych. Przykładem są Pikniki Krakowskie – cykl wydarzeń w parkach, podczas których odbywają się warsztaty, pokazy, a na dzieci czeka moc atrakcji.

Dobrej zabawy!

Powyższe sposoby na pewno odciągną Twoje dziecko od komputera i zapewnią niezapomnianą rozrywkę. A może i Tobie uda się przy okazji zapomnieć o troskach dnia codziennego? Życzymy dobrej zabawy!