3Organizacja urodzin dla kilkulatka może być dla rodziców nie lada wyzwaniem. Dzieci bardzo szybko się nudzą, więc trzeba im zapewnić przyjęcie pełne atrakcji. Animacje na urodziny możesz zorganizować w domu lub skorzystać z oferty różnych instytucji. W naszym tekście znajdziesz kilka podpowiedzi, jak się do tego zabrać. 

#1 Urodziny w domu

Prawdziwy kinderbal dla dziecka możesz zorganizować w domu. Wymaga to trochę czasu i wiąże się z wieloma przygotowaniami, ale do pomocy zawsze możesz zaangażować innych członków rodziny (w tym samo dziecko). Zacznijcie od listy gości i przygotowania zaproszeń. Ręczne ozdabianie kartek przynosi frajdę każdemu kilkulatkowi. Warto też pomyśleć nad motywem przyjęcia urodzinowego i zachęcić gości, aby się do niego dostosowali. Dziewczynki mogą przebrać się za księżniczki, trzymając się motywu “pink party”. Twoje dziecko jest fanem Harry’ego Pottera? Przygotuj urodziny w magicznym stylu: z kociołkami pełnymi lemoniady, ciasteczkami w kształcie czekoladowych żab oraz motywami różdżek i spiczastych kapeluszy. Do klimatu przyjęcia możesz dopasować również aktywności. Wśród popularnych pomysłów na zabawy dla dzieci znajdują się: wszystkie zabawy ruchowe, tańce (na przykład z wykorzystaniem popularnych gier wideo) i karaoke. Dzieci uwielbiają rywalizację. Młodszym gościom możesz więc zaproponować konkurs na najpiękniejsze obrazki urodzinowe, a starszym podsunąć gry planszowe. Pamiętaj jednak, że nie ma prawdziwej rywalizacji bez nagród. Każde dziecko powinno otrzymać drobny upominek za zaangażowanie w zabawę. Jeśli czujesz, że samodzielna organizacja przyjęcia w domu to dla Ciebie za duże wyzwanie, możesz wynająć profesjonalnego animatora. Taka osoba dysponuje wieloma akcesoriami, które umilą dzieciom zabawę. Balony, kostiumy i gadżety do zdjęć zapewnią rozrywkę na co najmniej dwie godziny.

#2 Urodziny w muzeum

Przyjęcie urodzinowe w muzeum? Dlaczego nie! W dużych miastach wiele instytucji przygotowuje specjalną ofertę urodzinową dla jubilatów i ich rodziców. Przykładem takiego miejsca jest krakowski HistoryLand. Zorganizujesz tu urodziny dla grupy od 8 do 25 osób. W pakiecie otrzymujesz: udekorowaną salę eventową, zwiedzanie interaktywnej wystawy z klocków LEGO®, animacje urodzinowe dla dzieci (gry edukacyjne i zabawy ruchowe), przebrania tematyczne oraz upominki dla wszystkich uczestników wydarzenia. Wszystko to pod opieką wykwalifikowanej kadry: animatora i przewodnika. Tematykę urodzin możesz dostosować do wieku jubilata i jego gości. Dla młodszych uczestników (od 4 do 12 lat) polecamy ścieżki “Śladami Legend” i “Świat konstruktora Lego”. Starszym (od 7 do 12 lat) na pewno spodobają się programy: “Kraina skarbów” i “Podróż przez dzieje Polski”. Istnieje także możliwość organizacji „Roztańczonej Imprezy w HistoryLand, połączonej z nauką tańca i artystycznym malowaniem twarzy. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty “Urodziny w HistoryLandzie”

#3 Aktywne urodziny

Jeśli w Twoim dziecku drzemie dusza sportowca, możesz zorganizować mu aktywne urodziny, które on i jego goście zapamiętają na długo! Pomogą Ci w tym miejsca takie jak krakowski park trampolin. W pakiecie dostęp do atrakcji parku, zajęcia z instruktorem, poczęstunek i upominki dla wszystkich uczestników wydarzenia. Podobną ofertę przygotowało Centrum Wspinaczkowe “Forteca”. Zamiast dostępu do trampolinzajęcia na niskich i wysokich ściankach, układanie wieży ze skrzyń, tor przeszkód i zjazd na tyrolce. Do tego zaproszenia urodzinowe i upominki dla gości. Świetna zabawa gwarantowana! Oczywiście atrakcje i animacje urodzinowe zawsze należy dostosować do wieku wszystkich uczestników. Jeśli jesteś rodzicem kilkulatka, możesz skorzystać z oferty urodzinowej licznych sal zabaw dla dzieci w Twoim mieście. Organizatorzy zapewniają bezpieczną zabawę, animacje ruchowe, a za dodatkową opłatą tort i dekoracje. Wszystko to może odbywać się pod bacznym okiem rodziców, którzy w osobnej sali odpoczywają i piją kawę.