Pod koniec września w budynku dawnego Dworca PKP w stolicy Małopolski otworzono HistoryLand, czyli interaktywne centrum odkrywania historii Polski i Polaków. W tym unikalnym miejscu można nie tylko dowiedzieć się więcej na temat dziejów kraju, ale także poczuć się jak jeden z uczestników zamierzchłych wydarzeń. A wszystko dzięki audiowizualnym i dźwiękowym rozwiązaniom technologicznym, które sprawiają, że HistoryLand to świetna atrakcja dla dzieci w Krakowie.

HistoryLand – co to takiego?

Muzeum historyczne w Krakowie? Centrum nauki? Centrum rozrywki? HistoryLand łączy w sobie cechy wymienionych miejsc. W tym interaktywnym centrum odkrywania historii Polski i Polaków zwiedzające dzieci mogą pogłębić swoją wiedzę na temat przeszłości kraju, ale także dobrze się bawić. Wszystko dzięki świetnym makietom z klocków LEGO®, które wzbogacono o innowacyjne technologie.2210

Co można zobaczyć w HistoryLand?

Przepiękne budowle, wykonane z tysięcy klocków LEGO® to niewątpliwie atut HistoryLand. Jakie wydarzenia udało się odtworzyć specom od makieciarstwa? Obecnie dzieci mogą podziwiać jedną z najważniejszych bitew, czyli rozgrywającą się w 1410 roku bitwę pod Grunwaldem oraz najbardziej pamiętaną bitwę morską – bitwę ze Szwedami pod Oliwą. Oprócz nich upamiętniono też osadę w Biskupinie, krakowskie Sukiennice i Kościół Mariacki oraz obronę Zakonu na Jasnej Górze. Łącznie na zwiedzających czeka 10 makiet.

Dodatkowe atrakcje HistoryLand

Nie tylko makiety zaciekawią najmłodszych turystów w HistoryLand. Dobrą zabawę zagwarantuje im też odegrania hejnału mariackiego oraz możliwość wcielenia się w kapitana statku. Po wszystkim dzieci nie muszą rozstawać się z klockami LEGO®. W interaktywnym centrum czeka na nich fantastyczna sala zabaw, w której będą mogły spróbować swoich sił w budowaniu własnych konstrukcji oraz sklep salonklockow.pl, wyposażony w wiele ciekawych zestawów.

Zaplanuj wizytę w HistoryLandzie już dziś!