Pierwszy weekend od otwarcia HistoryLandu pokazał, że Polacy uwielbiają historię własnego kraju. Interaktywne centrum odkrywania historii Polski i Polaków w Krakowie odwiedziło już tysiące turystów – od małych szkrabów po dorosłych pasjonatów dawnych dziejów kraju. Planujesz tej jesieni odwiedzić stolicę Małopolski? Poniżej 3 powody, dla których warto uwzględnić w swoich planach HistoryLand!

Powód 1: Atrakcje dla dzieci

Wielu turystów zastanawia się, jakie miejsca do zwiedzania w Krakowie wybrać. Na każdej mapie obowiązkowo znajdują się atrakcje Starego Miasta – Sukiennice, Kościół Mariacki, Wieża Ratuszowa czy pomnik Adama Mickiewicza. O ile zabytki te zainteresują przede wszystkim dorosłych, o tyle z maluchami może być już nieco gorzej. Sposobem, który sprawi, że i najmłodszy poczuje magię Krakowa będzie wizyta w HistoryLand. To tu już nawet małe szkraby będą mogły podziwiać makiety z klocków LEGO®, które przedstawiają największe turystyczne atrakcje Krakowa i nie tylko – wszystko z pobudzającymi zmysły interaktywnymi rozwiązaniami. Dodatkową niespodzianką dla maluchów będzie także sala zabaw, w której mogą spędzić czas na zabawie klockami.

Powód 2: Rozrywka na najwyższym poziomie

Nie samym spacerowaniem turysta żyje. Choć Katedrze na Wawelu i zabytkowemu Kazimierzowi nie brakuje uroku, to czasami warto na chwilę porzucić zwiedzanie Krakowa i skupić się na rozrywce. Z pewnością dużo frajdy zagwarantuje HistoryLand. Nie jest to nudne muzeum historyczne tylko interaktywne centrum, w którym nie brakuje najnowocześniejszych nowinek technologicznych. Zwiedzający z pewnością będą dobrze się bawić podziwiając animacje i audiowizualne spektakle wyświetlane na ekranach 360°.

Powód 3: Sposób na poznanie historii

Wizyta w HistoryLand to nie tylko rozrywka, ale także wartościowa lekcja historii. Interaktywne centrum odkrywania historii Polski i Polaków to miejsce, w którym przepiękne budowle z klocków LEGO® pozwolą gościom, bez względu na ich wiek, poznać lub przypomnieć sobie najważniejsze wydarzenia z dziejów kraju. I tak na odwiedzających czekają m.in. rekonstrukcja pradawnej osady w Biskupinie czy obrony Westerplatte oraz makieta z zakonem na Jasnej Górze.

Zaplanuj wizytę w HistoryLandzie już dziś!