Coraz więcej Polaków decyduje się na wakacje jesienią. W tym czasie popularnością cieszą się przede wszystkim polskie góry – Karkonosze i Tatry – ale w październiku i listopadzie warto też wybierać miasta. Jednym z tych, które jesienią jest równie piękne jak wiosną czy latem jest Kraków. Poniżej 3 powody, dla których warto przyjechać do stolicy Małopolski jesienią.

Powód 1: Mniej turystów

Tym co odstrasza wielbicieli zwiedzania w dużych miastach jest liczba turystów. A Kraków może poszczycić się ich rekordową ilością, zwłaszcza latem. Planując wycieczkę jesienią można uniknąć tłumów i w spokoju odwiedzić takie miejsca jak Wawel, Kościół Mariacki czy Brama Floriańska.

Powód 2: Nowa atrakcja – HistoryLand

Jesień to także dobra okazja dla wielbicieli historii. Od 29 września w budynku dawnego Dworca PKP działa HistoryLand, czyli interaktywne centrum odkrywania historii Polski i Polaków. To fantastyczne miejsce zainteresuje nie tylko dorosłych, ale także maluchy. O jego sile decydują przepiękne makiety z klocków LEGO®, które prezentują takie wydarzenia z dziejów kraju jak bitwa pod Oliwą. Nowa atrakcja Krakowa – koniecznie trzeba ją zobaczyć.

Powód 3: Czas spacerów

Niższa temperatura oraz liczba turystów powodują, że jesienna wizyta w Krakowie to idealna okazja na spacery po miejskich terenach zielonych. Gdzie warto się wybrać? Na pewno na planty, ale skarby złotej polskiej jesieni będzie można podziwiać także w takich miejscach jak Park Stefana Żeromskiego, Park Ratuszowy, Łąki Nowohuckie czy Ogród Józefa Mehoffera.

Zaplanuj wizytę w HistoryLandzie już dziś!