Spora grupa uczniów sceptycznie podchodzi do organizowanych przez szkoły wycieczek. Powód najczęściej jest jeden – mało atrakcyjny program wypadu. Szkoda, bo wyjazdy do takich miast jak Warszawa czy Kraków mają ogromną wartość edukacyjną. Planujesz odwiedzić z klasą to drugie? Sprawdź, jak w pełni wykorzystać potencjał stolicy Małopolski i poznaj 3 powody, dla których warto zabrać uczniów właśnie tam.

Historyczne miasto

Wielu turystów, zwłaszcza tych zagranicznych, zapytanych, które miasto w Polsce jest najpiękniejsze, bez wahania odpowiada Kraków. Nie ma się co dziwić – w końcu jest to miejsce, które przez wieki pełniło rolę stolicy kraju i które było świadkiem wielu ważnych wydarzeń historycznych. I to właśnie historia jest największą atrakcją Krakowa. A pobrzmiewa ona na każdym kroku. Uczniowie z miłą chęcią odwiedzą takie miejsca jak Wawel (zwłaszcza Smoczą Jamę i Katedrę), a także przespacerują wokół Kopca Wandy, które Niemca nie chciała. Ogromną atrakcją dla nich będzie Stary Rynek, na którym będą mieli okazję zobaczyć kolebkę polskiego handlu – Sukiennice – oraz miejsce, w którym głosił kazania legendarny św. Wojciech, czyli kościół pod jego wezwaniem.

Nauka poprzez zabawę

Zdobytą podczas historycznego spaceru po mieście wiedzę uczniowie będą mogli wykorzystać dobrze bawiąc się w centrach historii, z których Kraków słynie. Nowym miejscem dla dzieci jest HistoryLand, czyli interaktywne centrum odkrywania historii Polski i Polaków. Bez niego zwiedzenie Krakowa nie może być kompletne. Dlaczego? Każda wycieczka szkolna z miłą chęcią wyruszy w podróż przez dzieje kraju, zwłaszcza gdy są one prezentowane za pomocą makiet z klocków LEGO®. Nie jest to muzeum historyczne – w tym miejscu dzieci mają okazję za pomocą wszystkich zmysłów zobaczyć kulisy takich wydarzeń jak bitwa pod Grunwaldem czy bitwa ze Szwedami pod Oliwą. HistoryLand znajduje się w starym budynku Dworca PKP, więc od historycznych miejsc nie będzie daleko.

Poznanie innych kultur

Historia wyjątkowego Krakowa to przede wszystkim historia wielu społeczności o różnej kulturze, które przez wieki żyły razem w mieście. Odwiedzając stolice Małopolski uczniowie mają okazję nie tylko zobaczyć unikatowe budowle z klocków LEGO® czy pospacerować po Ogrodach Królewskich na Wawelu, ale także dowiedzieć się więcej na temat społeczności żydowskiej. Wszystko dzięki dzielnicy Kazimierz, która będzie dla uczniów okazją do zobaczenia zabytkowych synagog, muzeum, a nawet posmakowania tradycyjnej kuchni klezmerskiej.

Zaplanuj wizytę w HistoryLandzie już dziś!