Kraków od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród turystów. Do stolicy Małopolski przybywają nie tylko dorośli, ale także najmłodsi wielbiciele zwiedzania. Nic w tym dziwnego! W końcu miasto to ma im wiele do zaoferowania. Oprócz fantastycznych parków i placów zabaw na mapie Krakowa znajdują się też inne atrakcje dla dzieci.

Interaktywne centrum odkrywania historii Polski i Polaków

Co warto zwiedzić w Krakowie? Bez wątpienia Stary Rynek, a na nim, w budynku dawnego Dworca PKP, znajdujący się od niedawna HistoryLand, czyli interaktywne centrum odkrywania historii Polski i Polaków. Czy jest to kolejne muzeum? Nie. Jak sama nazwa wskazuje, w HistoryLand króluje interaktywność i nowoczesność. Przepiękne makiety z klocków LEGO® prezentują szczególne wydarzenia z dziejów kraju, m.in. bitwę pod Grunwaldem czy obronę Jasnej Góry. Wszystkie modele uzupełnione są o pobudzające zmysły atrakcje, a maluchy mają m.in. okazję wcielić się w rolę hejnalisty i odegrać znany w całej Polsce hejnał mariacki. Oprócz tego w HistoryLand znajduje się też sala zabaw.

Wawel

Zwiedzanie Krakowa to także wizyta na Wawelu. Dlaczego spodoba się to maluchom? Przede wszystkim ze względu na legendy. Już uczniowie pierwszych klas szkół podstawowych znają opowieść o Szewczyku Dratewce i Smoku Wawelskim. Zobaczenie tego historycznego miejsca, wraz z wyjaśnieniem jego genezy i prezentacją najważniejszych faktów będzie miało charakter edukacyjny. Z kolei wizyta w Smoczej Jamie czy w Królewskich Ogrodach na pewno zagwarantuje małemu odkrywcy sporo frajdy.

Kopce

Kraków z dzieckiem to również spacery. A żadna wędrówka po tym mieście nie będzie kompletna bez odwiedzenia kopców. To nie tylko okazja do wyciągnięcia malucha sprzed komputera i telewizora, ale też sposób na zapoznanie go z historią miasta. Obecnie zwiedzający mają okazję odwiedzić pięć kopców: Kopiec Jana Pawła II, Kopiec Kościuszki, Kopiec Krakusa, Kopiec Piłsudskiego (największy) oraz Kopiec Wandy.

Zaplanuj wizytę w HistoryLandzie już dziś!