27 stycznia dzieci z województwa małopolskiego rozpoczynają przerwę semestralną. Wolne od szkoły potrwa do 9 lutego. Zastanawiasz się, jak spędzić ferie zimowe w Krakowie, by zapewnić dzieciom moc atrakcji? Podpowiadamy! Poniżej lista miejsc, które zachwycą najmłodszych podczas ferii zimowych w mieście.

#1 HistoryLand

Dzień spędzony w HistoryLandzie to idealne połączenie nauki i zabawy. Do dyspozycji zwiedzających oddajemy makiety zbudowane z ponad miliona klocków LEGO®. Przedstawiają one  najważniejsze wydarzenia historyczne dotyczące Polski, między innymi: bitwę pod Grunwaldem czy obronę Westerplatte. Na wystawach znajdziesz też zrobione z klocków charakterystyczne budowle: osadę w Biskupinie, klasztor na Jasnej Górze, Stocznię Gdańską, a nawet krakowski Rynek Główny i katedrę na Wawelu. Zwiedzanie ubogacają filmy, nagrania audio, wizualizacje i iluminacje. Interaktywny charakter wystawy zapewniają czujniki ruchu do sterowania światłem czy ster do zmiany pogody na ekranie. Do dyspozycji zwiedzających są też gogle wirtualnej rzeczywistości. Twoje pociechy na pewno nie będą się nudzić! HistoryLand to również kawiarnia oraz strefy zabaw i relaksu, gdzie najmłodsi mogą tworzyć własne budowle z klocków lub odpocząć. Dzieci nie przejdą obojętnie także obok sklepu LEGO®. Można tam kupić klocki na wagę w atrakcyjnych cenach i zestawy dla prawdziwych pasjonatów. Zabawa najsłynniejszymi klockami świata to dobry pomysł na ferie zimowe w Krakowie, szczególnie w połączeniu z dawką wiedzy o historii naszego miasta i kraju.

#2 Krakowskie lodowiska

Dzieci uwielbiają ślizgawki, więc w trakcie ferii zimowych 2020 zaplanuj wypad na lodowisko. W zimie w Krakowie czynne są zarówno ślizgawki na świeżym powietrzu, jak i te pod dachem. Możesz więc zabrać swoją pociechę do Parku Jordana albo na stadion Cracovii. Jedno znajduje się też przed budynkiem Starego Dworca PKP. A po wszystkim obowiązkowo na gorącą czekoladę.  

#3 GoJump

Jeśli Twoją pociechę rozpiera energia, może ją spożytkować podczas aktywnego dnia w Parku Trampolin GoJump. To kolejna nasza propozycja na spędzanie ferii zimowych z dzieckiem. Krakowski GoJump jest największym parkiem trampolin w Polsce. Rozrywka dla dużych i małych na cały dzień gwarantowana. Co więcej, na czas ferii zimowych 2020 przygotowano specjalny cykl wydarzeń – zajęcia ogólnorozwojowe, akrobatykę, gimnastykę – wszystko pod opieką profesjonalnych trenerów.

#4 Planeta Robotów

Półkolonie z Planetą Robotów to zajęcia, podczas których dzieci uczą się programowania, fizyki, matematyki, zasad projektowania oraz komunikacji i pracy w zespole. Nauka odbywa się przez zabawę, a nad przebiegiem warsztatów czuwa wykwalifikowana kadra. Jeśli Twoje dziecko interesuje się kosmosem i jest fanem Star Treka, ferie zimowe 2020 może spędzić na rozwijaniu swoich pasji. W ofercie Planety Robotów są obecnie dwa turnusy: kosmiczny z motywem “Gwiezdnych Wojen” i tematyka gier z elementami Minecrafta. 

#5 Chemical World 

Nasza ostatnia propozycja, która urozmaici dzieciom ferie zimowe w Krakowie, to Chemical World. Podczas ferii to wyjątkowe miejsce zaprasza najmłodszych na specjalny cykl wydarzeń. Dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat przygotowano pokazy ze sławnymi noblistami (Marią Skłodowską-Curie i Albertem Einsteinem) oraz warsztaty z kolorami i dawką wiedzy o skali pH. Z kolei młodsi (4-7 lat) mogą wziąć udział w szalonym pokazie chemicznym i równie szalonych eksperymentach (w roli głównej – suchy lód). Organizatorzy zapewniają opiekę profesjonalistów, a na zakończenie kursu –  certyfikat Małego Chemika dla Twojego dziecka.

Udanych ferii!

Powyższe propozycje to tylko niektóre z wielu sposobów, jak urozmaicić dziecku czas podczas ferii zimowych w Krakowie. Dwa tygodnie odpoczynku od szkoły mogą minąć na świetnej zabawie, podczas której dziecko będzie rozwijało swoje talenty i kreatywność. A jeśli nadal Ci mało, sprawdź repertuar kina albo spektakli teatralnych dla najmłodszych. Przy okazji możesz zapewnić rozrywkę również sobie. Udanych ferii!