Dla wielu turystów i osób bywających w stolicy Małopolski zwiedzanie miasta, a zwłaszcza centrum, sprowadza się do wizyty w Sukiennicach i Kościele Mariackim. I choć nie można odmówić tym zabytkom piękna, to nie są to jedyne atrakcje Starego Miasta w Krakowie. Wybierając się na spacer w tej okolicy warto uwzględnić także inne miejsca. Jakie? Poniżej nasze propozycje.

Kościół św. Wojciecha

Wiele osób planujących przyjazd do miasta nad Wisłą zadaje sobie pytanie co warto zwiedzić w Krakowie. Najczęstszą odpowiedzią, oprócz Wawelu, jest Kościół Mariacki wraz z przepiękną Wieżą Mariacką. Nie ulega wątpliwości – to jedno z piękniejszych miejsc w stolicy Małopolski. Spacerując po Starym Mieście warto jednak odwiedzić nieco mniejszy, ale równie atrakcyjny Kościół św. Wojciecha. To właśnie w tym miejscu, według legend, swoje kazania miał głosić św. Wojciech. Świątynia słynie nie tylko ze wspaniałej historii, ale także architektury, zwłaszcza sklepień kolebkowych.

HistoryLand

Najnowsza atrakcja Krakowa. HistoryLand to Interaktywne centrum odkrywania historii Polski i Polaków, w którym prezentowane są przepiękne makiety z klocków LEGO®. Przedstawiają one ważne wydarzenia w dziejach kraju oraz miejsca, które mają dla Polski i Polaków szczególne znaczenie. Wśród nich znalazły się takie perełki jak bitwa pod Grunwaldem, Sukiennice, obrona Westerplatte, bitwa pod Oliwą, osada w Biskupinie czy bitwa pod Monte Cassino. A wszystko opatrzone interaktywnymi animacjami i audiowizualnymi urozmaiceniami. Planujesz zwiedzanie Krakowa z dzieckiem? Punkt obowiązkowy podczas spaceru po Starym Mieście.

Pomnik Adama Mickiewicza

W obrębie najbardziej rozpoznawalnych zabytków stolicy Małopolski znajduje się jeszcze jedno miejsce, które warto odwiedzić. Pomnik Adama Mickiewicza, który na dobre wpisał się już w historię Krakowa (często stanowi punkt spotkań, a 24 grudnia, w dniu imienin wieszcza jest dekorowany kwiatami), przetrwał dwie wojny światowe (choć po ostatniej wymagał rekonstrukcji). Mierzy 10 m wysokości i znajduje się naprzeciwko Sukiennic.

Zaplanuj wizytę w HistoryLandzie już dziś!