Wolny weekend w Krakowie? Sprawdź, co warto zobaczyć!

Wolny weekend w Krakowie? Sprawdź, co warto zobaczyć!

Pierwszy raz od dawna masz do dyspozycji cały weekend dla siebie i nie wiesz, jak go wykorzystać? Czy spędzić go samotnie, czy może z kimś? Czy jechać na wycieczkę, czy może uporządkować swoje domowe sprawy, na które nigdy nie ma czasu? My proponujemy wypad do Krakowa. Niezależnie czy odwiedzisz Miasto Królów Polski samodzielnie, z ukochaną osobą czy może całą rodziną – z pewnością znajdziesz tu atrakcje, które pozwolą Ci na niezapomniane spędzenie czasu. W niniejszym artykule przedstawiamy kilka propozycji na przeżycie niezwykłego weekendu w Krakowie!

Weekend z dzieckiem

Jeśli zamierzamy zwiedzać dawny Gród Kraka wraz z dzieckiem, to postarajmy się zapewnić mu odpowiednie atrakcje. Dzieci szybko tracą zainteresowanie, gdy muszą podziwiać zabytki, które z ich perspektywy są po prostu nudne. Jeśli chcemy, by wycieczka była nie tylko ciekawa, ale również miała walory edukacyjne, to rozważmy odwiedziny w HistoryLandzie. To niezwykłe miejsce, w którym dzieci nauczą się faktów z burzliwej historii naszego kraju w formie zabawy – połączenie klocków Lego, technologii VR (Wirtualna Rzeczywistość) i interaktywne elementy to mieszanka, której żadne dziecko długo nie zapomni. A, że podczas świetnej zabawy pozna również różne fakty na temat Polski? Nic, tylko się cieszyć.

Wystawa składa się z dziesięciu makiet Lego (na ich stworzenie wykorzystano ponad milion klocków!), które odwzorowują w najmniejszych szczegółach dziesięć ważnych wydarzeń. Zwiedzanie zaczyna się od makiety przedstawiającej osadę w Biskupinie, by następnie podziwiać słynne Drzwi Gnieźnieńskie – jako jedyne ze wszystkich makiet są wykonane w skali 1:1, by za pomocą klocków przedstawić życie św. Wojciecha. Następnie każde dziecko może zobaczyć starcie Polaków z Krzyżakami pod Grunwaldem oraz odparcie Szwedów z klasztoru na Jasnej Górze. To oczywiście nie wszystko – bitwa pod Monte Cassino, podziwianie katedry na Wawelu i Sukiennic zbudowanych z Lego to tylko część całej zabawy. Do tego dochodzą interaktywne atrakcje: możliwość wcielenia się w rolę kapitana stając za sterem którym można zmieniać pogodę na ekranie czy granie hejnału mariackiego. Wizyta w HistoryLandzie to połączenie zabawy i nauki historii w idealnie odmierzonych proporcjach!

Weekend z ukochaną osobą

Jeśli dzieci zostały w domu pod opieką dziadka i babci lub innego, równie zaufanego opiekuna, a my wybieramy się do Krakowa z ukochaną osobą, to z pewnością będziemy szukać atrakcji o romantycznym charakterze. A dawna stolica Polski daje ku temu wiele możliwości – malownicza architektura Rynku Głównego, czy Kazimierza sama w sobie tworzy specyficzną atmosferę, zwłaszcza w piękną letnią noc. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać się na obiad we dwoje do jednej z klimatycznych knajpek lub zostać tam dłużej i raczyć się lokalnymi trunkami (w niektórych miejscach tego typu wieczorami są organizowane improwizowane sesje jazzowe – jeśli tylko lubimy taką muzykę to na pewno nas to ucieszy).

Jeśli nie chcemy tracić czasu i pragniemy spędzić go jak najwięcej na świeżym powietrzu, nie chcąc również długo czekać na posiłek, to w ramach przerwy obiadowej możemy odwiedzić plac z Food Truckami. Znajdziemy tam między innymi legendarną krakowską maczankę – staromodny specjał kuchni ulicznej, który obecnie wraca do łask. Po obiedzie, gdy pogoda dopisze, proponujemy spacer bulwarami nad brzegiem Wisły! Kraków daje nieograniczone możliwości! Multum zabytków, piękna okolica, niesamowity klimat miasta – wszystko to sprawia, że wizyta w sercu Małopolski może okazać się niezapomnianym przeżyciem. Czy to przepis na idealny dzień w Krakowie? Sprawdź sam!