Wystawy LEGO w Polsce – sprawdź, co przegapiłeś, a co możesz jeszcze zobaczyć

Wystawy LEGO w Polsce – sprawdź, co przegapiłeś, a co możesz jeszcze zobaczyć

Pochodzące z Danii klocki Lego, to nie tylko wspaniała zabawa dla dzieci i dorosłych w każdym wieku, ale również budulec, który pobudza kreatywność. Właśnie dlatego coraz chętniej na świecie, a także w Europie i Polsce, tworzy się czasowe lub stałe wystawy Lego. Mogą przedstawiać słynne budowle z całego świata lub historyczne wydarzenia z danego kraju – wszystko zależy od pomysłowości i zdolności manualnych osób, które przygotowują wystawę, a tym samym składają konstrukcje z duńskich klocków. W poniższym artykule przedstawimy kilka wybranych wystaw Lego, które można było znaleźć na terenie Polski – część z nich była czasowa i już zniknęła, część jest mobilna (co kilka miesięcy zmienia miejsce pobytu), są też wystawy stałe. Zachęcamy do lektury i wodzenia palcem po mapie w poszukiwaniu najciekawszych wystaw z klocków Lego w Polsce!

HistoryLand – poznaj historię dzięki klockom

Czy nauka historii może być fascynującym przeżyciem? To, co kojarzy nam się przede wszystkim ze żmudnym ślęczeniem nad podręcznikami, może przyjąć formę interaktywnej zabawy. Tak właśnie dzieje się w HistoryLandzie. To niezwykłe miejsce, zlokalizowane w samym sercu dawnej stolicy Polski, pozwala na niezwykłą podróż w przeszłość. Od bitwy pod Grunwaldem, przez obronę klasztoru na Jasnej Górze, po bohaterskie czyny Polaków pod Monte Cassino – to tylko niektóre z drobiazgowo odwzorowanych wydarzeń historycznych, które możemy poznać, odwiedzając HistoryLand. Interaktywne elementy makiet, ponad milion klocków użytych do ich zbudowania, wykorzystanie technologii VR (Wirtualna Rzeczywistość) to jedne z największych atutów tej wystawy. Dzięki nim w sposób łatwy i przyjemny, zarówno mali, jak i duzi zwiedzający poznają najważniejsze wydarzenia z historii naszego kraju. Taka lekcja historii to sama przyjemność, przyjedź do Krakowa i przekonaj się na własne oczy!

Wystawa Klocków: Inwazja gigantów

Wystawa Klocków to inicjatywa, która rokrocznie (od 2013 roku) w wybranych miastach Polski prezentuje nowe instalacje z duńskich cegiełek. „Inwazja gigantów” to ich najnowszy projekt, prezentowany w Radomiu w pierwszej połowie 2019 roku. Wśród wielu eksponatów, zajmujących w sumie powierzchnię 1000 metrów kwadratowych, znalazła się największa rekonstrukcja Titanica. Słynny statek został zbudowany z 500 tysięcy elementów, liczy jedenaście metrów długości i trzy metry wysokości. „Inwazja robotów” podzielona została na kilka stref tematycznych, a wśród nich znalazła się Aleja Gwiazd Sportu (naturalnych rozmiarów figury Marcina Gortata i Roberta Lewandowskiego to przykładowe sylwetki sportowców), „Strefa Star Wars”, interaktywna mapa Europy (dla wszystkich, którzy chcą podszkolić się z geografii) oraz nietypowe eksponaty „Human Body”, które obrazują wygląd i działanie narządów wewnętrznych człowieka. Wszystko to sprawia, że na wystawie „Inwazja gigantów” każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Wystawy z klocków Lego, których lepiej nie przegapić

Opisane wyżej dwie wystawy z klocków Lego to tylko wierzchołek góry lodowej. O ile HistoryLand zapewnia ten luksus, że jest wystawą stałą, tak warto śledzić daty wystaw czasowych, by nie mieć potem pretensji do samego siebie, że się chciało, a się nie zdążyło. Wystawy z klocków Lego to nie tylko świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu (z rodziną i nie tylko), ale również sposób na dowiedzenie się wielu nowych ciekawych rzeczy, z historii Polski, czy świata. Dzięki wystawom Lego nauka odbywa się łatwo i przyjemnie. Zamiast się zastanawiać, sprawdź, która z obecnie prezentowanych wystaw z duńskich cegiełek odbywa się najbliżej Ciebie lub przyjedź do Krakowa i odwiedź HistoryLand. Jednego jesteśmy pewni: nie pożałujesz!