Dziś na blogu HistoryLandu przeczytacie wyjątkowy wywiad. Mieliśmy okazję porozmawiać z Mistrzem Klaudio, który jest zagorzałym fanem LEGO® Ninjago i klockom poświęcił swój kanał na YouTubie. Dzieli się z nami informacjami na temat uczenia dzieci historii przy pomocy klocków LEGO®, zdradza także jak to się stało, że został klockowym youtuberem i mówi o swojej ulubionej minifigurce. Serdecznie zapraszamy do lektury wywiadu!

Masz jakieś wspomnienia lub anegdoty związane z HistoryLandem? Co sądzisz o samej wystawie? 

Byłem na wystawie w HistoryLandzie i muszę powiedzieć, że robi ona niezwykłe wrażenie. Makiety stworzone przez ludzi są piękne, ich zbudowanie musiało pochłonąć masę czasu, a efekt końcowy jest oszałamiający. Lubię poszczególne okresy w historii Polski, a dzięki wystawie mogłem przypomnieć sobie czego uczyli nas nauczyciele na lekcjach historii. Przedstawienie tego w formie klocków LEGO® daje dodatkowe wyobrażenie tego jak to wyglądało. Jeżeli ktoś będzie w Krakowie to musi koniecznie odwiedzić to miejsce!

Co sądzisz o połączeniu historii Polski i klocków LEGO®? Czy to dobry sposób, by dotrzeć do młodych ludzi i nauczyć ich historii? 

Sądzę, że połączenie historii Polski i klocków LEGO® to jest coś niesamowitego. W ten sposób można pokazać dziecku, jak toczyły się losy naszego kraju. Każdy Polak powinien na pewnym okresie dorastania poznać te wydarzenia, które wpłynęły w różny sposób na Polskę.

Jesteś zadeklarowanym miłośnikiem klocków „LEGO® Ninjago”. Co sądzisz o filmie kinowym na ich podstawie?  

Film kinowy „LEGO® Ninjago” niestety nie spełnił moich oczekiwań. Twórcy produkcji zapowiadali, że film ma być czymś, co wprowadzi nowych fanów do świata Ninjago i z tym się zgadzam. Byli tacy, którzy po obejrzeniu filmu zaczęli oglądać serial i było to wyraźnie widać np. pod filmami, które przedstawiałem na kanale YouTube. Film niestety nie był powiązany z serialem, więc bądź co bądź nowi fani musieli obejrzeć poprzednie sezony serialu. 8 sezon miał być punktem, w którym to nowi fani – właśnie po filmie kinowym – mogliby rozpocząć swoją przygodę z tym światem, jednakże sam sezon pokazał, że nie do końca tak było. Sam wygląd postaci przeniesiony z filmu do serialu nic nie dał, a tylko zepsuł dobre wrażenie fanów, którzy oglądali poprzednie sezony. W moim przypadku było tak, że szybko się przyzwyczaiłem do wyglądu postaci w serialu (gorzej było w filmie, gdy po raz pierwszy był zupełnie nowy). Sam film nie przedstawiał jakiś ciekawych motywów, które w przyszłości mogłyby wpłynąć na uniwersum filmów LEGO®, czy pojawić się w ewentualnych sequelach „Ninjago Movie”. Gdyby była lepsza fabuła, to wydaje mi się, że film by zarobił większe pieniądze, jak i byłaby szansa na wypuszczenie kontynuacji. Myślę, że to był jednorazowy strzał, który był związany z popularnością Ninjago. Jak będzie w przyszłości – zobaczymy. Serial cały czas jest popularny i klocki także, więc twórcy filmu kinowego może w przyszłości będą rozmyślali nad powrotem do świata Ninjago. 

Czy masz jakąś ulubioną minifigurkę? Jeśli tak, to jaką i dlaczego akurat ona? 

Oj, tutaj to można by było się rozpisywać na 10 stron, a nawet i więcej. Jest masa świetnych minifigurek, że aż trudno jest wybrać tą jedną konkretną. Powiedzmy, że jedną z takich minifigurek byłaby postać Lloyda w stroju DX. Dlaczego? Ze względu na jego strój oraz to, gdzie był dostępny – była ona do zdobycia tylko za granicą kilka lat temu. Mimo że w serialu „LEGO® Ninjago” Lloyd nie pojawił się w takim stroju, to trzeba przyznać, że figurka z symbolem smoka na torsie wygląda przepięknie <3

Jak to się stało, że zostałeś „klockowym YouTuberem”? 

Swoją przygodę na YouTube zacząłem pod koniec sierpnia 2015 roku. Z początku kanał był głównie związany z wszelakimi kreskówkami ze stacji telewizyjnych. Jako, że już wtedy byłem fanem serialu „LEGO® Ninjago” to też i o tym produkowałem swoje materiały. Z biegiem czasu na kanał wpływało coraz więcej filmów związanych z klockami LEGO®, niż samymi kreskówkami. W październiku 2018 roku kanał całkowicie zamienił się w miejsce, gdzie pojawiały się same filmiki związane z klockami i jest tak do dnia dzisiejszego. Na kanale teraz zajmuje się wszystkim, co związane z LEGO® Ninjago, a także ogólnie z klockami LEGO®.

Dziękujemy za udzielenie wywiadu!

Mistrz Klaudio – od 2011 roku fan serialu „LEGO® Ninjago”, Na jego kanale znajdziecie newsy i teorie dotyczące serialu, a także recenzje klocków i minifigurek, openingi i unboxingi zestawów, relacje z eventów związanych z LEGO®.

Odwiedź kanał Mistrza Klaudio na YouTubie.