Wszyscy znamy tę datę. 15 lipca 1410 r. – jedna z największych średniowiecznych bitew, armie liczące kilkadziesiąt tysięcy ludzi, słynne dwa nagie miecze, trudna walka i wielkie zwycięstwo. W HistoryLandzie już wkrótce przeniesiesz się w sam środek tego starcia.

Niemal 200 mkw – właśnie taką powierzchnię zajmie największa makieta zlokalizowana w HistoryLandzie, czyli ta obrazująca bitwę pod Grunwaldem. A na niej? Kilkadziesiąt tysięcy koników i ludzików LEGO® w specjalnych bitewnych strojach reprezentujących obie strony tego wielkiego starcia i ustawionych dokładnie tak, jak siły Zakonu Krzyżackiego i połączone wojska polsko-litewskie tuż przed rozpoczęciem walk. To nie wszystko! Przygotowaliśmy dla Ciebie także niezwykły audiowizualny spektakl oparty na faktach historycznych, który będziemy wyświetlać na ekranach umieszczonych wokół makiety. Dzięki niemu poczujesz się, jakbyś za chwilę sam miał ruszyć do boju.

Nie pozwól, by ominęła Cię ta wyjątkowa przygoda! Już dziś kup bilet i zaplanuj wizytę w HistoryLandzie. Wszystkie informacje na temat biletów i zasad ich zakupu w przedsprzedaży znajdziesz tutaj.