Stary Dworzec PKP znów tętni życiem, a zbudowane tu z LEGO® interaktywne makiety, budowle i wydarzenia w skali 1:50 zaskoczyły już pierwszych gości!

W czwartkowy wieczór 28 września pierwsi zwiedzający HistoryLand mogli przedpremierowo doświadczyć przygotowanych atrakcji. Zwiedzanie poprzedziło wyjątkowe wydarzenie. Zebrani goście mogli zobaczyć na żywo inscenizację walki grupy rycerskiej, toczącą się m.in. na peronach Dworca PKP. Następie niespodziewanie pojawili się prezenterzy prowadzący dalszą część wieczoru -Agnieszka Cegielska i Jarosław Kuźniar. Przeprowadzili oni krótką rozmowę z samymi twórcami HistoryLandu – Marcinem Pietruchą, Krzysztofem i Marcinem Tobolskimi. Muzycznie wieczór uświetnił występ Pati Cze, uczestniczki popularnego talent show, w duecie z poznańskim raperem Rafim. Artyści wykonali wspólnie utwory Marka Grechuty, m.in. Kraków, Gdziekolwiek i Ojczyzna. Od tego momentu mogło rozpocząć się odkrywanie HistoryLandu przez jego pierwszych gości.

Atrakcje rozlokowane na ponad 2500 m2 to m.in. prasłowiańska osada w Biskupinie i Drzwi Gnieźnieńskie, których tajemnice można było poznać dzięki mappingowi.

Następnie goście zobaczyli jedną z największych atrakcji HistoryLandu i to w znaczeniu dosłownym – bitwę pod Grunwaldem, której makieta zajmuje około 200 m2. Przechodząc przez sam środek tego starcia, po obu stronach obserwowali kilkadziesiąt tysięcy koników i ludzików symbolizujących siły polsko-litewskie i krzyżackie. Nagle makieta ożyła dzięki specjalnym animacjom i audiowizualnemu spektaklowi wyświetlanemu na ekranach 360 stopni.

Każdy gość mógł też na moment stać się uczestnikiem starcia polskich i szwedzkich galeonów w bitwie pod Oliwą, a przy okazji chwycić za specjalnie przygotowany ster i jednym ruchem zmienić panującą na morzu pogodę. HistoryLand mieści się w Krakowie, dlatego nie mogło więc zabraknąć tu lokalnych akcentów – mamy więc w HistoryLandzie makiety Katedry Wawelskiej, Sukiennic, Wieży Ratuszowej i Kościoła Mariackiego. Przy każdej z nich czekają niespodzianki takie jak na przykład interaktywna trąbka, na której można odegrać słynny hejnał mariacki.

Te i więcej atrakcji w HistoryLandzie mogą od teraz odkrywać zarówno młodsi, jak i starsi goście. Bilety w regularnych cenach można kupować przez podstronę Bilety oraz na miejscu w dawnym budynku Dworca PKP w Krakowie.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wieczoru.